24 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტს ისრაელის სახელმწიფოს ელჩი, ჰადას ესტერ მეიცადი (Hadas Ester Meitzad) ეწვია. მას უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა, და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია.
შეხვედრის დროს ელჩი დეტალურად გაეცნო კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესს, მიმდინარე და დაგეგმილ საერთაშორისო სტრატეგიულ პროექტებს.
მხარეებმა განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ისრაელის საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები და ახალი პროექტების განხორციელების პერსპექტივები. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა საელჩოსა და კავკასიის უნივერსიტეტის თანამშრომლობაზე მეწარმეობისა და ინოვაციების მიმართულებით, რაც სტუდენტებისთვის დამატებითი შესაძლებლობების შექმნას შეუწყობს ხელს.

On March 24, Caucasus University had the honor of hosting the Ambassador of the State of Israel, Ms. Hadas Ester Meitzad. She was welcomed by the President of the University, Dr. Kakha Shengelia.
As part of the visit, a working meeting was held, attended by Irena Melua, Vice President for Internationalization, and Ketevan Karbaia, Director of the International Relations Department, representing Caucasus University.
During the meeting, the Ambassador received a comprehensive overview of the university’s internationalization initiatives, as well as its ongoing and planned international strategic projects.
The discussions focused on expanding cooperation between Caucasus University and Israeli educational institutions, along with opportunities for new joint projects. Special emphasis was placed on collaboration in entrepreneurship and innovation, aiming to create additional opportunities for students.