26-30 ივნისს, ჩატარდა ევროპის სამართლის ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) საერთაშორისო საზაფხულო სკოლის - "Modern Features of Human Rights Protection in the Countries of Three Seas" - ლექციები, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდა სახელმწიფო მართვისა და სამართლის სკოლების ლექტორი ბნ. ლევან მესხორაძე. ბ-მა ლევანმა ინტერაქციული ლექციების ფარგლებში ისაუბრა ადამიანის უფლებების დაცვის საერთაშორისო სისტემაზე საერთაშორისო კონფლიქტებთან მიმართებაში და ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სტანდარტების აღსრულებაზე ადგილობრივ დონეზე.
საერთაშორისო საზაფხულო სკოლის ლექციებში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს, უკრაინის, ბულგარეთის, პოლონეთისა და ლატვიის ექსპერტებმა. სესიების ფარგლებში, მომხსენებლებმა მონაწილეებს გაუზიარეს ცოდნა ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე როგორებიცაა:ადამიანის უფლებების დაცვის ევროპული სისტემის განვითარება, ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სტანდარტების განხორციელება, თანამედროვე გამოწვევები დიჯიტალიზაციის პროცესში და ა.შ.
ELFA-ს საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა არის ბალტიის საერთაშორისო აკადემიისა (ლატვია) და ბიალისტოკის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) ერთობლივი პროექტი და მისი მთავარი მიზანი ცნობადობის ამაღლებაა ადამიანის უფლებების სხვადასხვა მექანიზმებისა და გამოწვევების შესახებ ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე. საზაფხულო სკოლამ დიდი ინტერესი გამოიწვია 20 ქვეყნის მონაწილეებს შორის, რომლებმაც დადებითად შეაფასეს ლექციები და განსაკუთრებულად გაუსვეს ხაზი ბატონი ლევან მესხორაძის ლექციების მნიშვნელობასა და ინტერაქციულობას.

On June 26-30, lectures were held at the International Summer School of the European Law Faculty Association (ELFA) "Modern Features of Human Rights Protection in the Countries of Three Seas", in which the lecturer of the Schools of state management and law at Caucasus University - Mr. Levan Meskhoradze participated. During the interactive lectures, Mr. Levan spoke about the international human rights protection system tete-a-tete to international conflicts and the enforcement of international human rights standards at the local level.
Experts from Georgia, Ukraine, Bulgaria, Poland, and Latvia participated in the lectures of the International Summer School. During the sessions, the speakers shared knowledge on prominent issues such as the development of the European human rights system, the implementation of international human rights standards, modern challenges in the digitalization process, etc.
The International Summer School of the ELFA is a joint project of the Baltic International Academy (Latvia) and the University of Bialystok (Poland) and its main goal is to raise awareness about various mechanisms and challenges of human rights at national and international levels. The Summer School aroused great interest among participants from 20 countries, who appreciated the lectures, emphasizing in particular the significance and interactivity of Mr. Levan Meskhoradze lectures.