ლექციები ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში
2022 წელს, ერასმუს+ ჟან მონეს აქტივობების კონკურსში, გაიმარჯვა კავკასიის უნივერსიტეტის, კერძოდ, კავკასიის სამართლის სკოლის მოდულმა „სამართლის პროგრამების ევროპეიზაცია საქართველოში“ (Jean Monnet Module: 101084764 — EU-LP-GE).მოდულს უძღვებიან პროფესორები ეკატერინე ქარდავა და გურანდა ჭელიძე.
მოდულის ფარგლებში, 2023 წლის გაზაფხულის სემესტრში:
სამართლის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებისთვის, კერძოდ, საქართველოს კონსტიტუციური სამართლის საგანზე რეგისტრირებული სტუდენტებისთვის, 11 მარტს და 13 მარტს, ორ ჯგუფად ჩატარდა 3 საათიანი ლექციები თემაზე „ევროკავშირის სამართალი და ევროკავშირის პოლიტიკა“. ლექციას დაესწრო 92 სტუდენტი.
- ევროკავშირის ფასეულობები;
- ევროპელი და ევროპეიზაცია;
- ევროპული ინტეგრაციის არსი და კოპენჰაგენის პოლიტიკური კრიტერიუმები, მათ შორის დემოკრატიის, კანონის უზენაესობისა ნაწილში;
- საქართველოს კონსტიტუციის 78-ე მუხლის დედააზრი, დანიშნულება და ზეგავლენა ქართული სამართლისა და პოლიტიკის პროგრესზე.
საბაკალავრო საფეხურზე ლექცია წაიკითხა კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა გურანდა ჭელიძემ.
- სამართლის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებისთვის, 13 თებერვალს დაიწყო სავალდებულო სრული კურსი საგანში „ასოცირების შეთანხმება, სამართლებრივი აპროქსიმაცია და კანონშემოქმედება“ (სულ საკონტაქტო 26 საათი, 13 ლექცია). ლექცია ტარდება ორ ჯგუფში (სულ 52 საკონტაქტო საათი). სალექციო დღეებია სამშაბათი და ხუთშაბათი (ორი ჯგუფი), 20.00 საათზე. ორივე ჯგუფში დარეგისტრირებულია 44 სტუდენტი. საგნის გავლა სავალდებულოა.
სალექციო კურსი დასრულდება 2023 წლის ივნისის თვეში. კურსის ფარგლებში გათვალისწინებულია ორი გამოცდა (შუალედური და ფინალური), ერთი საშინაო დავალება (დამოუკიდებელი მუშაობა) და 5 სასემინარო გამოკითხვა.

In 2022, the Jean Monnet Module "EUropeanization of law programs in Georgia" 101084764 — EU-LP-GE) of the Caucasus University (namely the Caucasus Law School) was granted the support from the European Commission.
The Modele is led by professors Ekaterine Kardava and Guranda Chelidze
Within the module, in the spring semester of 2023:
- On March 11 and March 13, 3-hour lectures on "European Union Law and European Union Policy" was held in two groups for the students of the BA Law program, in particular, for the students registered for the subject of Georgian Constitutional Law. Totally 92 students attended the lectures.
- European and Europeanization;
- the essence of European integration and the political criteria of Copenhagen, including democracy, rule of law;
- Summary, purpose and impact of article 78 of the Constitution of Georgia on the progress of Georgian law and politics.
The lecture/teaching on BA Law Program was delivered by Professor Guranda Chelidze.
- On February 13, mandatory full-course lectures on the subject "Association agreement, legal approximation and law-making" (total 26 contact hours, 13 lectures) began for students of the MA Law program. Lectures are delivered in two groups (totally 52 contact hours). Lecture days are Tuesday and Thursday (two groups), at 00 o’clock. 44 students are registered for the course. It is a mandatory course.
The course will finish on June, 2023. Two exams (midterm and final), one homework (individual work) and 5 seminars are envisaged in the framework of the course.
The teaching course on MA Law program is led by the professor of Caucasus University, Ekaterine Kardava.