სასწავლო ვიზიტი ნიცას კოტდაზურის უნივერსიტეტში (HERD)
7-8 ოქტომბერს, ნიცას კოტდაზურის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა სასწავლო ვიზიტს  Erasmus + ინსტიტუციური განვითარების პროექტის “საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების კვლევითი შესაძლებლობების ამაღლება კვლევისა და განვითარების ერთეულების განვითარების გზით/უმაღლესი განათლების ხარჯები კვლევასა და განვითარებაზე (Raising Research Capacity of Georgian HEIs through Developing R&D Units - HERD)“ ფარგლებში.
პროექტში მონაწილეობა მიიღო კავკასიის უნივერსიტეტის კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტის დირექტორმა ნინო მაჩურიშვილმა. შეხვედრის მიზანი იყო უნივერსიტეტის კვლევებისა და განვითარების სტრატეგიის უკეთ გაცნობა.
დღის წესრიგით გათვალისწინებული იყო, როგორც პრეზენტაციები, ისე ვიზიტი სხვადასხვა ლაბებსა და კვლევით ცენტრებში. ასევე, გაიმართა ინდივიდუალური შეხვედრები თანამშრომლობის გაღრმავებისთვის. პროგრამაში მონაწილეობდნენ საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლები.

On October 7-8, Nice Cote d'Azur University hosted a study visit in the framework of the Erasmus + Institutional Development Project “Raising Research Capacity of Georgian HEIs through Developing R&D Units - HERD" where the Director of Research Facilitation Department of Caucasus University, Nino Machurishvili, was one of the participants.
The purpose of the meeting was to better understand university research and development strategy. The agenda included presentations and visits to various labs and research centers. Individual meetings were also held to deepen cooperation. Representatives of partner universities of Georgia also participated in the meetings.