Jean Monnet პროექტის „ევროკავშირის სამართლებრივი სახე"/LFEU შესაბამისად, კავკასიის უნივერსიტეტში, 2021 წლის მაისში ჩატარდა 5 თემატური ტრენინგი.
- 17 მაისი - "ასოცირების შეთანხმება, ევროკავშირის შრომის დირექტივები და საქართველოს შრომის კოდექსი" - ტრენერი ეკატერინე ქარდავა.
- 18 მაისი - "პერსონალური მონაცემების დაცვის სამართლებრივი ჩარჩო ევროკავშირში, ევროსაბჭოსა და საქართველოში" - ტრენერი თამარ ქალდანი.
- 19 მაისი - "ევროკავშირსა და საქართველოში კარტელებისა და სახელმწიფო დახმარების რეგულირება" - ტრენერი სოლომონ მენაბდიშვილი.
- 20 მაისი -"ევროკავშირის სამართალი და ასოცირების შეთანხმება" - ტრენერი ეკატერინე ქარდავა.
- 24 მაისი - "საჯარო შესყიდვების სამართლებრივი ჩარჩო ევროკავშირსა და საქართველოში" - ტრენერი ლევან მოსახლიშვილი

According to the Jean Monnet Project “LFEU”, 5 thematic trainings were hold at the the Caucasus University on May, 2021.
- 17 May - Association Agreement, EU Labor Directives and the Labor Code of Georgia – trainer Ms. Ekaterine KARDAVA
18 May - Legal framework for the protection of personal data in the EU, the Council of Europe and Georgia – Trainer Mrs. Tamar KALDANI - 19 May - Regulation of cartels and state aid in the EU and Georgia – Trainer Mr. Solomon MENABDISHVILI
- 20 May - EU Law and the Association Agreement – Trainer Ms. Ekaterine KARDAVA
24 May - Legal framework for public procurement in the EU and Georgia – Trainer Mr. Levan MOSAKHLISHVILI - All trainings have the introductory part about the EU general description, which will be held by Mrs. Guranda CHELIDZE