ცხადდება მობილობა 2024-2025 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისათვის
მობილობის წესით ჩასარიცხ პირთა ელექტრონულ პორტალზე (students.emis.ge) რეგისტრაციის ვადა  განსაზღვრულია 2024 წლის 21 აგვისტოდან - 2024 წლის 9 სექტემბრის 18:00 საათამდე.
ელექტრონულ პორტალზე მობილობის შედეგების გამოქვეყნების ვადა - 12 სექტემბერი.
მობილობის წესებისა და პროცედურების შესახებ დაწვრილებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით შემდეგ ნომერზე: 2377777, იხ. კავკასიის უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი.  ან იხ. განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ვებ-გვერდი.
ელექტრონულ პორტალზე დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტის კავკასიის უნივერსიტეტში გამოცხადების და საჭირო საბუთების წარმოდგენის ვადებია - 12-14 სექტემბერი;
შემოქმედებითი ტური/გასაუბრება - 12-14 სექტემბერი.
უნივერსიტეტში გადმოსვლის მსურველ სტუდენტთა კრედიტების  აღიარება, აღიარებული    კრედიტების  გაცნობა და წერილობითი განცხადებით დადასტურება – 14-17 სექტემბერი.
მობილობით ჩასარიცხ პირთა შესახებ ბრძანების პროექტის მომზადება და საგანმანათლებლო დაწესებულებების რეესტრში ელექტრონულად ასახვა - 20 სექტემბერი.
გრაფიკული დიზაინის საბაკალავრო პროგრამაზე სტუდენტთა მობილობით ჩარიცხვა ხდება შემოქმედებითი ტურის წარმატებით გავლის შემდეგ. იმ შემთხვევაში თუ მობილობის მსურველ სტუდენტს სხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო სასწავლებელში წარმატებით აქვს გავლილი შემოქმედებითი ტური ხატვაში, მას არ მოეთხოვება ტურის გავლა. ხოლო თუ მობილობით გადმომსვლელს არ აქვს გავლილი შემოქმედებითი ტური სხვა უნივერსიტეტში, მათთვის 12-14 სექტემბერს დაინიშნება  გასაუბრება კავკასიის უნივერსიტეტში. სტუდენტმა გასაუბრებაზე უნდა წარმოადგინოს მის მიერ შესრულებული ნამუშევარი (ნახატი, ჩანახატი (სკეჩი) კომპიუტერული პროგრამით შემუშავებული ნამუშევარი, ან თუნდაც ვიდეო) ნებისმიერ მისთვის სასურველ თემაზე. სტუდენტი მოახდენს ნამუშევრების წარდგენას/პრეზენტაციას და უპასუხებს კომისიის მიერ დასმულ შეკითხვებს. გასაუბრების წარმატებით გავლის შემდეგ, კომისია განიხილავს მისი მობილობის განცხადებას.
1. განცხადება;
2. ცნობა სტუდენტის სტატუსის შესახებ;
3. სტუდენტის სტატუსის განმსაზღვრელი ყველა სამართლებრივი აქტის სათანადოდ დამოწმებული ასლები;
4. სტუდენტის სასწავლო ბარათი (ნიშნების ფურცელი);
5. პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
6. წინა საგანმანათლებლო საფეხურის დასრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის ნოტარიული ასლი (ბაკალავრიატზე მობილობის შემთხვევაში - ატესტატის ნოტარიული ასლი ან დედანი, მაგისტრატურაზე მობილობის შემთხვევაში - ბაკალავრის დიპლომის და დანართის ნოტარიული ასლი, დოქტორანტურაზე მობილობის შემთხვევაში - მაგისტრის დიპლომის და დანართის ნოტარიული ასლი);
7. წვევამდელის სამხედრო-სააღრიცხვო მოწმობის ასლი (ან სამხედრო ბილეთი, ასეთის არსებობის შემთხვევაში);

Caucasus University announces mobility for the fall semester of the 2024-2025 academic year.
Detailed information regarding the available programs, vacant positions, and fees can be accessed here and on the electronic portal: students.emis.ge.
The registration period for students applying through the mobility process on the electronic portal (students.emis.ge) will be from August 21, 2024, to September 9, 2024, until 18:00.
The results of the mobility applications will be published on the electronic portal by September 12.
For further details regarding mobility rules and procedures, contact us at 237 77 77, visit the Caucasus University website, or check the Education Management Information System website.
If you receive a positive result on the electronic portal, the deadline for submitting your application and necessary documents to Caucasus University is from September 12 to September 14.
Creative tour/interview - September 12-14.
Recognition of credits for students wishing to transfer to the university, the introduction of recognized credits, and confirmation by written statement will take place from September 14 to September 17.
The preparation of the draft order for students to be enrolled through the mobility process and the electronic registration in the register of educational institutions will be completed by September 20.
Students seeking to transfer into the Graphic Design bachelor's program through mobility must successfully complete a creative tour. If a student has already successfully completed a creative tour in drawing at another higher educational institution, they are exempt from this requirement. For those who have not completed a creative tour at another university, an interview will be scheduled at Caucasus University from September 12-14. During the interview, the student must present their work, which could include paintings, sketches, computer-generated work, or videos, on a topic of their choice. The student will give a presentation of their works and respond to questions from the committee. The committee will then review the student's mobility application based on the interview and presentation.