Cloudcrop-ი ქმნის ციფრული აგრონომის პროგრამას, რომელიც ადაპტირდება ნებისმიერი ტიპის სათბურზე.
ქლაუდქროფის მიზანია, შექმნას პროგრამა, რომელიც გაანალიზებს სათბურის მდგომარეობას და მანქანური სწავლების ხელოვნური ინტელექტის საშუალებით ჩამოაყალიბებს ზუსტ სამოქმედო გეგმას ფერმერისთვის, რომლის საშუალებითაც ის სათბურის შესაძლებლობების სრულ ათვისებას შეძლებს.
საშუალოდ, სათბურები წელიწადში კარგავენ ათობით ათას დოლარს არაეფექტური მენეჯმენტის გამო, რადგან არ იციან როგორ გამოიყენონ საჭირო რესურსები და როგორ გაუმკლავდნენ დაავადებებსა და მავნებლებს. შესაბამისად, ტონობით ნაწარმი ფუჭდება, რაც აუარესებს მესათბურე ფერმერის კეთილდღეობასა და აბინძურებს გარემოს. Cloudcrop-ის პროგრამა ახლა გადის ტესტირებას ბაზრის მოწინავე კლიმატ კონტროლისა და მონიტორინგის კომპანიებთან, რის შედეგადაც, მოხდება მისი ინტეგრირება მათ პლატფორმებზე.
Cloudcrop-ი არის საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 15 000 ლარიანი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული, ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn - ის დემო დღის პრიზიორი (II ადგილი) და Social Impact Award – ის ფინალისტი.

CloudCrop’s mission is to design a system that assesses the state of the greenhouse. Leveraging machine learning and artificial intelligence, this system crafts a detailed action plan, enabling farmers to fully harness their greenhouse's potential.
It's a concerning fact: many greenhouses annually face losses amounting to tens of thousands of dollars due to suboptimal management. The root causes often include a lack of understanding about resource allocation and combating diseases and pests. This not only diminishes the well-being of the greenhouse farmers but also contributes to environmental pollution through wasted produce. This Startup is currently collaborating with industry-leading climate control and monitoring firms to test its software, with plans for subsequent integration into their platforms.
Cloudcrop has won  GITA's 15,000 GEL grant competition, secured the second place in Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center’s Startup pre-acceleration program CUnicorn  Demo Day and reached the finals of  Social Impact Award competition.