ავსტრიის მთავრობის სტიპენდია- Ernst Mach Grant
ავსტრიის მეცნიერებისა და კვლევის სამინისტრო, კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებისთვის აცხადებს Ernst Mach-ის გაცვლით სასტიპენდიო პროგრამაზე განაცხადების მიღებას ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში (FH JOANNEUM University of Applied Sciences, Austria) სასწავლებლად.
მობილობის დაგეგმვა შესაძლებელია ერთი სემესტრით (2023 შემოდგომა ან 2024 გაზაფხულის სემესტრი), ან/და სრულად 2023/2024 აკადემიური წლისთვის. განაცხადის წარმოდგენისას, სტუდენტმა სააპლიკაციო ფორმაში, შესაბამის ფრაგაში, უნდა მიუთითოს აღნიშნული ინფორმაცია.
• I ეტაპზე, კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ მოხდება სტუდენტების შერჩევა და ნომინირება ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში. შერჩეულ კანდიდატებს ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტიდან ეგზავნებათ ჩარიცხვის წერილი (acceptance letter).
• მეორე ეტაპი გულისხმობს, მიღებული მოწვევის წერილის საფუძველზე, სტუდენტის მიერ საკონკურსო განაცხადის შეტანას უშუალოდ Ernst Mach -ის სასტიპენდიო პროგრამაზე 2023 წლის 1 მარტამდე.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურის აქტიურმა სტუდენტებმა, შემდეგი დოკუმენტები უნდა წარმოადგინონ ინგლისურ ენაზე:
• EUROPASS CV ;
• უცხო ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი (IELTS – 6.0\TOEFL-78);
• 1 სარეკომენდაციო წერილი (პროფესიული საგნის ლექტორი/დეკანი/ პროგრამის დირექტორი).
• საბაკალავრო პროგრამის დამამთავრებელი სემესტრის სტუდენტებს;
• სამაგისტრო პროგრამის დამამთავრებელი სემესტრის სტუდენტებს;
• 35 წელს გადაშორებულ კანდიდატებს
• დაგვიანებით, ან ეტაპობრივად წარმოდგენილი განაცხადები არ განიხილება.
კანდიდატებს განაცხადების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2023 წლის 25 იანვრის ჩათვლით შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: ir@cu.edu.ge
კანდიდატებმა ელ-ფოსტის სათაურში უნდა მიუთითონ გრანტის დასახელება (Ernst Mach Grant), წარმოდგენილი დოკუმენტები უნდა იყოს შესაბამისად დასათაურებული.
გთხოვთ, გაითვალისწინეთ, რომ პროგრამაში მონაწილე სტუდენტს, სწავლის დასრულება არ შეუძლია პარტნიორ უნივერსიტეტში.
• კომისიის მიერ მოხდება შერჩეული კანდიდატების ნომინირება ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში;
• კონკურსის მეორე ეტაპთან დაკავშირებით, რაც გულისხმობს Ernst Mach სტიპენდიაზე განაცხადის შეტანას, კანდიდატებს დამატებით დაუკავშირდება საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტი.

The Ministry of Science and Research of Austria, announces the “call” for applications for the Ernst Mach exchange scholarship program for undergraduate and graduate level students of Caucasus School of Business to study at the FH JOANNEUM University of Applied Sciences, Austria.
Exchange mobility can be planned for one semester (Fall 2023 or Spring 2024 semester), and/or for the full 2023/2024 academic year. Student must indicate the relevant semester in the application form.
• First, Caucasus University selects and nominates students to FH JOANNEUM University of Applied Sciences. The selected candidates will receive official acceptance letter from the FH JOANNEUM University of Applied Sciences
• Secondly, based on the invitation letter received from FH JOANNEUM University of Applied Sciences, the student submits an application directly to the Ernst Mach scholarship program until March 1, 2023.
In order to participate in the competition, undergraduate and graduate level active students of the Caucasus School of Business, must submit the following documents in English Language:
• Filled and signed application form (Annex #1);
• English Language Proficiency Certificate (IELTS – 6.0\TOEFL-78);
• Transcript of Grades;
• 1 Cover Letter;
• 1 Recommendation Letter (from faculty: Dean or Professor)
The Following applicant are not eligible for the competition:
• Students of the final semester of the Undergraduate program;
• Students of the final semester of the Graduate program;
• Candidates over 35 years of age
The following application will not be considered:
• Applications which do not meet the requirements established by the framework of the agreement and the regulations set by the International Relations Department;
• The submitted applications will be incomplete of inconsistent with the established requirements;
• Application submitted in stages or with delay
Candidates can submit their applications electronically by January 25, 2023 to the following email address: ir@cu.edu.ge.
Candidates should indicate the name of the grant (Ernst Mach Grant) in the subject line of the e-mail, the submitted documents should be titled accordingly.
Please note, that the student participating into the program, cannot complete his/her studies at the partner University.
• The committee nominates the selected candidates to the FH JOANNEUM University of Applied Sciences;
• Final selection of student by the host University and sending the admission letter;
• Regarding the second stage of the competition, which means applying for the Ernst Mach scholarship, selected candidates will be additionally contacted by the International Relations Department