ჩეხეთის მთავრობის სტიპენდიები სამაგისტრო პროგრამებისთვის 2023-2024
ჩეხეთის რესპუბლიკის მთავრობა აცხადებს სტიპენდიებს სამაგისტრო პროგრამებისთვის 2023-2024 აკადემიური წლისთვის.
ყოველთვიური სტიპენდია შეადგენს 14,000 კრონას. სტიპენდია ფარავს როგორც სწავლის საფასურს, აგრეთვე საცხოვრებლის ხარჯებს. პროგრამის ფარგლებში არ არის დაფინანსებული მხოლოდ მგზავრობის ხარჯები.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა საქართველოში ჩეხეთის რესპუბლიკის საელჩოს უნდა წარუდგინონ შემდეგი დოკუმენტაცია, თითოეული 2 ეგზემპლარად:
1. შევსებული სააპლიკაციო ფორმა (სააპლიკაციო ფორმის შევსებას შეძლებთ მოცემულ ბმულზე);
2. CV;
3. პასპორტის ასლი;
4. ჯანმრთელობის ცნობა და ცნობის დამოწმებული თარგმანი ინგლისურად ან ჩეხურად;
5. დაბადების მოწმობის ასლი და მოწმობის დამოწმებული თარგმანი ჩეხურ ენაზე;
6. ბაკალავრის დიპლომის ასლი და დიპლომის დამოწმებული თარგმანი ჩეხურ ენაზე;
7. ბაკალავრის დიპლომის დანართის ასლი და დანართის დამოწმებული თარგმანი ჩეხურ ენაზე;
8. ხელმოწერილი განაცხადი წესებსა და პირობებზე თანხმობის შესახებ;
9. ხელმოწერილი განაცხადი ჯანმრთელობის მომსახურების გაწევის მარეგულირებელ პირობებზე თანხმობის შესახებ;
10. ხელმოწერილი თანხმობის ფორმა, სწავლის დასრულების შემდგომ მშობლიურ ქვეყანაში დაბრუნების შესახებ;
11. ცნობა იმ დაწესებულების სტატუსის შესახებსადაც მოგენიჭათ ბაკალავრის ხარისხი (ცნობას გასცემს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა (EMIS.ge).
ჩეხეთის საელჩოში დოკუმენტების წარდგენის ბოლო ვადაა 2022 წლის 30 სექტემბერი.
სასტიპენდიო კონკურსის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად, ასევე ზემოხსენებული განაცხადის ფორმების სანახავად გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს.

Czech Government Scholarships for Masters Programs 2023-2024
The Government of the Czech Republic announces scholarships for master's programs for the academic year 2023-2024.
The monthly stipend is 14,000 kroner. The scholarship covers both tuition fees and living expenses. Only travel expenses are not financed.
Interested candidates should submit the following documents, each in 2 copies, to the Embassy of the Czech Republic in Georgia:
• Completed application form (you can fill out the application form at the given link);
• Health certificate and a certified translation of the certificate in English or Czech;
• A copy of the birth certificate and a certified translation of the certificate in the Czech language;
• A copy of the bachelor's diploma and a certified translation of the diploma in the Czech language;
• A copy of the bachelor's diploma appendix and a certified translation of the appendix in the Czech language;
• A signed statement of agreement to the terms and conditions;
• A signed application for consent to the regulatory conditions for the provision of health services;
• Signed consent form to return to home country after completing studies;
• Notice about the status of the institution where you received your bachelor's degree (the notice is issued by the Education Management Information System (EMIS.ge).
The deadline for submitting documents to the Czech Embassy is September 30, 2022.
For detailed information about the scholarship competition, as well as to view the application forms mentioned above, please visit the link.