კავკასიის უნივერსიტეტი, 2019 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის, აცხადებს ფერლი დიკინსონის უნივერსიტეტის (Fairleigh Dickinson University, USA) გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის სემესტრულ პროგრამაში (United Nations Semester Program) მონაწილეობისათვის განაცხადების მიღებას. პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებს.
UN Semester program - ის ფარგლებში, სტუდენტებმა უნდა გაიარონ ორი სავალდებულო საგანი:
- POLS_3201_21 (85140) Developing a Sustainability Mindset in a Globalized World
- POLS_3202_21 (85141) The United Nations and Global Governance
FDU-სთან მოქმედი გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სტუდენტებს ასევე აქვთ შესაძლებლობა დარეგისტრირდნენ 4 არჩევით საგანზე და სემესტრის განმავლობაში მოიპოვონ დამატებითი კრედიტები. გთხოვთ გაითვალისწინეთ, რომ FDU-ს თითო საგნის კრედიტი შეესაბამება 3 ECTS-ს; სავალდებულო და არჩევითი საგნების კრედიტების ჯამი შეადგენს 18 ECTS- ს (მაქსიმუმ 6 საგანი). სემესტრის დასრულების შემდგომ, FDU-ში მოპოვებული კრედიტების აღიარება მოხდება კავკასიის უნივერსიტეტის მოქმედი პროგრამის შესაბამისად.
კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები FDU–ში გათავისუფლებულნი არიან გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში შერჩეული საგნების სწავლის საფასურისგან. სტუდენტი დამატებით თანხას იხდის მხოლოდ იმ შემთხევევაში თუ მის მიერ შერჩეული კურსი მოიცავს კულტურული ან პრაქტიკული ტიპის ექსკურსიებს, ვიზიტებს და შეხვედრებს სხვადასხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებსა თუ დაწესებულებებში.
სტუდენტი ფარავს მხოლოდ UN პროგრამაში მონაწილეობის საფასურს და FDU- ში ცხოვრების, კვებისა და დაზღვევის ხარჯებს შემდეგი ოდენობით:
- გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის სემესტრული პროგრამის ღირებულება: 475$
- საცხოვრებელი (სტუდენტური საერთო საცხოვრებელი): 2,303$
- სამედიცინო დაზღვევა: 980$
- კვება: 2,303
- ორმხრივი ავიაბილეთის საფასური
გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის სემესტრული პროგრამის თარიღებია: 22 იანვარი - 15 მაისი.
პროგრამაში მონაწილეობის მსურველმა აქტიურმა სტუდენტებმა უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები ინგლისურ ენაზე:
- პირადობის მოწმობის/ პასპორტის ასლი
- შევსებული CV (ინგლისურ ენაზე)
- უცხო ენის ცონის დამადასტურებელი საერთაშორისო სერტიფიკატი (IELTS- 6.0/ TOEFL – 78/ Cambridge Language Certificate – Advanced (CAE) or Proficiency (CPE) Level); ან უნდა ჩააბაროთ FDU-ს შიდა ენის ცოდნის დონის განმსაზღვრელი ტესტი.
- 1 სარეკომენდაციო წერილი ფაკულტეტიდან (სარეკომენდაციო წერილი შესაძლებელია გასცეს სკოლის დეკანმა, პროგრამების დირექტორმა ან პროფესიული საგნის ლექტორმა)
კონკურსში მონაწილეობა არ შეუძლიათ:
- არ აკმაყოფილებენ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობისათვის ჩარჩო ხელშეკრულებითა და კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტის დებულებით დადგენილ მოთხოვნებს
- წარმოდგენილი განაცხადები იქნება არასრულყოფილი ან დადგენილი მოთხოვნების შეუსაბამო
კანდიდატებმა განაცხადი უნდა წარმოადგინონ ელექტრონული ფორმით 2018 წლის 25 ნოემბრის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: ir@cu.edu.ge
- წარმოდგენილ სააპლიკაციო დოკუმენტებს განიხილავს კავკასიის უნივერსიტეტის საკონკურსო კომისია
- კომისიის მიერ მოხდება შერჩეული კანდიდატების ნომინირება
- შერჩეული კანდიდატების შესახებ ინფორმაციის / დოკუმენტების მიწოდება მიმღები უნივერსიტეტისათვის
- სტუდენტებისსაბოლოო შერჩევა მიმღები უნივერსიტეტის მიერ
დამატებითი ინფორმაციისთვის მიმართეთ კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტს, მეორე სართული, ოთახი B25.

Caucasus University is announcing applications to participate in the United Nations Semester Program at Fairleigh Dickinson University, USA. Undergraduate students of Caucasus School of Governance can participate in the program.
Under the UN Semester program, students must take two compulsory courses:
• POLS_3201_21 (85140) Developing a Sustainability Mindset in a Globalized World
• POLS_3202_21 (85141) The United Nations and Global Governance
As part of the exchange program with FDU, students also have the opportunity to register for 4 elective courses and earn additional credits during the semester. Please note that the credit for each subject of FDU corresponds to 3 ECTS; The total number of credits for compulsory and elective subjects is 18 ECTS (maximum 6 subjects). Upon completion of the semester, the credits obtained at FDU will be recognized in accordance with the current program of Caucasus University.
Caucasus University students are exempted from paying tuition fees at FDU exchange programs. The student pays extra only if the course he/she chooses includes cultural or practical excursions, visits and meetings in various non-governmental organizations or institutions.
The student only covers the fee for participation in the UN program and the cost of living, food and insurance at FDU in the following amounts:
• Cost of the United Nations Semester Program: $ 475
• Accommodation (student dormitory): $ 2,303
• Medical insurance: $ 980
• Meals: 2,303
• Bilateral airfare
The dates of the United Nations semester program are: January 22 - May 15.
• CV (in English)
• International Certificate of Foreign Language Proficiency (IELTS- 6.0 / TOEFL - 78 / Cambridge Language Certificate - Advanced (CAE) or Proficiency (CPE) Level); Or you may need to take an FDU internal language proficiency test.
• 1 letter of recommendation from the faculty (the letter of recommendation can be issued by the school dean, the program director or the lecturer of a professional subject)
Freshmen and seniors of any bachelor’s degree.
• Those that do not meet the requirements set out in the Framework Agreement and the Caucasus University Foreign Relations Department for participation in the exchange program
• Applications submitted that are incomplete or inconsistent with established requirements
• Applications submitted late or in stages
Candidates must submit an application electronically by November 25, 2018 to the following address: ir@cu.edu.ge
• The submitted application documents will be reviewed by the Competition Commission of Caucasus University