სწავლება სამაგისტრო სამართლის პროგრამაზე - 2024 წლის გაზაფხული
მოდულის ფარგლებში, 2024 წლის გაზაფხულის სემესტრში, სამართლის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებისთვის, დაიწყო სრული კურსი ლექციისა „ასოცირების შეთანხმება, კანონშექმომედება და სამართლებრივი აპროქსიმაცია“. კურსი, ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში მე-2 წელია ტარდება“. კურსს ხელმძღვანელობს და ლექციებს ატარებს პროფ. ეკატერინე ქარდავა.
2024 წლის გაზაფხულის სემესტრზე, საგანზე რეგისტრაცია გაიარა 42 სტუდენტმა. კურსი სავალდებულოა და მას გადის ყველა მაგისტრი სტუდენტი. კურსი დაიყო ორ ჯგუფად. ლექციების განრიგი ასეთია:
• პირველი ჯგუფი (19 სტუდენტი) - შაბათი, 09.00-10.55 საათი.
• მეორე ჯგუფი (23 სტუდენტი) - შაბათი, 11.15-13.10 საათი.
კურსის განმავლობაში სულ უნდა ჩატარდეს 13 ლექცია-სემინარი (პირდაპირი საკონტაქტო საათები), თითო ლექცია - 2 საათი, სულ - 26 საათი, ორივე ჯგუფში კი - 52 საათი. (ზოგადად კურსი მოიცავს 30 საათს, სადაც შედის საგამოცდო პერიოდის საათებიც, კერძოდ, 2 საათი შუალედური გამოცდისათვის, 2 საათი - ფინალური გამოცდისთვის).
კურსი მიმდინარეობს შეთანხმებული და დამტკიცებული სილაბუსის მიხედვით (სილაბუსი უკვე ატვირთულია ჟან მონეს მოდულის ვებ-გვერდზე).
(„სქრინშოთით“ გადაღებულია პროფ. ეკატერინე ქარდავას ცხრილი, სადაც მე-2 და მე-3 ნომრით ასახულია ზემოაღნიშნული საგნის ორივე ჯგუფის ცხრილი).

Within the framework of the Module, in the spring semester of 2024, a full course of lectures "Association Agreement, Law-Making and Legal Approximation" was launched for students of the Master of Law Education Program. The course is being held for the 2nd year within the framework of the Jean Monnet Module. The course is led and lectures are conducted by prof. Ekaterine Kardava.
In the spring semester of 2024, 42 students registered for the course. The course is compulsory and all master's students take it. The course was divided into two groups. The schedule of lectures is as follows:
- First group (19 students) - Saturday, 09.00-10.55.
- Second group (23 students) - Saturday, 11.15-13.10.
During the course, a total of 13 lectures-seminars (direct contact hours) should be held, each lecture - 2 hours, total - 26 hours, and in both groups - 52 hours. (In general, the course includes 30 hours, which consists of exam period, namely, 2 hours for the midterm exam, 2 hours for the final exam).
The course is conducted according to the agreed and approved syllabus (the syllabus is already uploaded on the website of the Jean Monnet Module).
(The timetable of Prof. Ekaterine Kardava is showed in screenshot, where both groups’ schedule is presented under numbers 2 and 3).