განათლების სკოლის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია - 2023
17 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა განათლების სკოლის რიგით მეორე სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია. კონფერენციის მთავარ თემად შერჩეული იყო მთელი სიცოცხლის მანძილზე სწავლის საკვანძო კომპეტენციები.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს ზოგადი განათლების დაწყებითი საფეხურის (I-VI კლასები) მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო და სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებმა.
აღნიშნული კონფერენციის მიზანი გახლდათ სამეცნიერო კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობა და ახალგაზრდებში სამეცნიერო პოტენციალის განვითარება.
სპეციალურად დაკომპლექტებული კომისიის წევრების მიერ შეირჩა შემდეგი ნაშრომები:
• I ადგილი - ეკა შავაძე და სევდა ნურიევა
თემა: ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი მასწავლებლების და მოსწავლეების ენობრივი ბარიერების კვლევა მულტილინგვურობის კომპეტენციის პრიზმაში.

Student Scientific Conference of the School of Education - 2023
On May 17, the second student scientific conference of the School of Education was held at Caucasus University. Key competences for lifelong learning were selected as the main topic of the conference.
Students of the Integrated Bachelor’s and Master’s Degree Program for Teachers of Primary Education (grades I-VI) took part in the conference.
The purpose of said conference was to promote scientific research activities and develop scientific potential among young people.
The following works were selected by the members of the specially appointed commission:
• 1st place - Eka Shavadze and Sevda Nurieva
Topic: Research of language barriers of teachers and students representing ethnic minorities in the prism of multilingual competence.