კავკასიის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკას ალექსანდრე რონდელის წიგნის - „პატარა ქვეყანა საერთაშორისო სისტემაში“ 40 ეგზემპლარი შეემატა
21 მაისი 2018
21 მაისს, ალექსანდრე რონდელის მემკვიდრის, მარიამ რონდელის გადაწყვეტილებით, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკას საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) დაცული ალექსანდრე რონდელის წიგნის - „პატარა ქვეყანა საერთაშორისო სისტემაში“ (2003) 40 ეგზემპლარი გადაეცა.
ალექსანდრე რონდელი (1942 - 2015) საერთაშორისო ურთიერთობების დისციპლინისა და თანამედროვე ქართული საერთაშორისო ურთიერთობებისა და დიპლომატიის სკოლის  ერთ-ერთი ფუძემდებელი და გამორჩეული წარმომადგენელია. მისი ნაშრომები „შესავალი საერთაშორისო ურთიერთობებში“ და „პატარა ქვეყანა საერთაშორისო სისტემაში“ წარმოადგენს ქართული სახელმწიფოებრიობის განმტკიცებისკენ და საერთაშორისო სისტემაში საქართველოს ადგილის, როლისა და სუვერენული უფლებების გააზრებისკენ გადადგმულ უმნიშვნელოვანეს ინტელექტუალურ და აკადემიურ განაცხადს.
დღემდე, საქართველოს არაერთ უამაღლეს სასწავლებელში საერთაშორისო ურთიერთობებისა და დიპლომატიის სტუდენტები სპეციალობას ამ ფუნდამენტური, ქართულენოვანი სახელმძღვანელობის დახმარებით ეუფლებიან, ხოლო ალექსანდრე რონდელის ღვაწლი და საჯარო მემკვიდრეობა წარმოადგენს პროფესიული განვითარების მნიშვნელოვან გზამკვლევს საქართველოში საერთაშორისო ურთიერთობებით დაინტერესებული სტუდენტებისათვის.

Caucasus University Library Bookstock has been Added 40 copies of "Small Country in the International System" by Alexander Rondeli
21 May 2018
On May 21, Mr. Alexander Rondali's successor, Ms. Mariam Rondeli donated the Caucasus University library 40 copies of the book by Alexander Rondeli "The Little Country in the International System" (2003) stored in the bookstock of the International Relations Research Foundation (Rondeli Foundation).
Alexander Rondeli (1942 - 2015) is one of the founders and distinguished representatives of International Relations and modern Georgian International Relations and Diplomacy School. His works "Introduction to International Relations" and "Little Country in the International System" are a significant step towards strengthening Georgian statehood and understanding Georgia's place, role and sovereign rights in the international system.
To this day, students of International Relations and Diplomacy of the Georgian Higher Educational Institutions acquire their specialty by means of these fundamental, Georgian language textbooks. Aleksandre Rondeli's achievements and public legacy are an important guide to professional development in International Relations for Georgian students.