სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლაში (CSG)
23 ივლისს, გაიმართა კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საჯარო მმართველობის სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტთა სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა. სტუდენტებმა საკუთარი ნაშრომები წარადგინეს სამაგისტრო ნაშრომის მომზადებისა და დაცვის კომისიის წევრების წინაშე.
კომისია დაკომპლექტებული იყო კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის აკადემიური პერსონალით: ეკა აკობია, დეკანი, ასოცირებული პროფესორი, სერგი კაპანაძე, მოწვეული პროფესორი, თამარ ჩარკვიანი, ასოცირებული პროფესორი, ემირ ეთერია, ასოცირებული პროფესორი, გიორგი ცხადაია, ასოცირებული პროფესორი.
1. გიორგი გიგაური - ევროატლანტიკურ ინსტიტუტებში ინტეგრაციაზე უარის თქმა, უკრაინის უსაფრთხოების ხელმყოფი თუ გარანტორი“
1. დემეტრე რუხაძე - ,,ჩინეთის გაცემული სესხებისა და ფინანსური დახმარებების გავლენა აფრიკის რქის რეგიონის დემოკრატიზაციაზე“
ხელმძღვანელი: გიორგი ცხადაია, ასოცირებული პროფესორი.
1. ირაკლი სილინი - ჩინეთის ენერგეტიკული სტრატეგია აფრიკაში - გზა მსოფლიო ჰეგემონობისაკენ“
ხელმძღვანელი:  ნანა ფირცხელანი, მოწვეული ლექტორი.
1. თინათინ ცერცვაძე - საქართველოს უსაფრთხოების პოლიტიკა შავი ზღვის მიმართულებით“
ხელმძღვანელი:  სერგი კაპანაძე, პროფესორი.
1. თემურ მგელაძე - აღმოსავლეთ ხმელთაშუა ზღვის რეგიონში აღმოჩენილი ენერგეტიკული რესურსების გავლენა რეგიონში მიმდინარე გეოპოლიტიკურ პროცესებზე“

MA Thesis Defense at Caucasus School of Governance
On July 23, Caucasus School of Governance held a thesis defense for students of Master’s degree programs in Diplomacy and International Relations and Public Administration. Students presented their MA theses in front of the defense Commission. Commission members included:  – Dr. Eka Akobia, Dean, Associate Professor; Dr. Sergi Kapanadze, Invited Professor; Dr. Tamar Charkviani, Associate Professor; Dr. Emir Eteria, Associate Professor; Dr. Giorgi Tskhadaia, Associate Professor.
1. Giorgi Gigauri - "Refusing Euro-Atlantic Integration, as a Hindering Factor or Guarantor of Ukraine's Security"
Supervisor: Giorgi Muchaidze, Associate Professor
1. Demetre Rukhadze - "The Impact of Chinese Loans and Financial Assistance on the Democratization of the Horn of Africa"
Giorgi Tskhadaia, Associate Professor
1. Irakli Silini - "China's Energy Strategy in Africa - The Road to World Hegemony"
Thesis coordinator: Nana Pirtskhelani, Invited Lecturer
1. Tinatin Tsertsvadze - "Georgia's Black Sea Security Policy"
Thesis coordinator: Sergi Kapanadze, Professor
1. Temur Mgeladze - "Impact of Energy Resources Found in the Eastern Mediterranean on the Geopolitical Processes in the Region"