8 თებერვალს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საჯარო მმართველობის სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტთა სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა. სტუდენტებმა საკუთარი ნაშრომები წარადგინეს ნაშრომის მომზადებისა და დაცვის კომისიის წევრების წინაშე.
კომისიის შემადგენლობაში შედიოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის აკადემიური პერსონალი: ეკა აკობია, სკოლის დეკანი, ასოცირებული პროფესორი; თამარ ჩარკვიანი, ასოცირებული პროფესორი; გიორგი მუჩაიძე, ასოცირებული პროფესორი; ემირ ეთერია, ასოცირებული პროფესორი; გიორგი ცხადაია, ასოცირებული პროფესორი; პაატა სირბილაძე, ასისტენტ პროფესორი; შორენა კახიძე, პროფესორი.
- რევაზ შიოშვილი - „საზოგადოებრივი მახასიათებლების გავლენა რუსული დეზინფორმაციის მიღებაზე და დეზინფორმაციასთან ბრძოლის საერთაშორისო გამოცდილების რელევანტურობა საქართველოსთან“.
- სალომე ძნელაძე - ,,პოლიტიკური პოლარიზაცია საქართველოში - სოციალური მედიის როლი პოლარიზაციის პროცესში“ .
ხელმძღვანელი: გიორგი ცხადაია, ასოცირებული პროფესორი
- გიორგი ძნელაძე - ,,სახელმწიფო ელექტრონული სერვისების განვითარების დონე საქართველში“ .
ხელმძღვანელი: პაატა სირბილაძე, ასისტენტ პროფესორი.
- ოთარ წაქაძე - ,, საბიუჯეტო პროცესში მოქალაქეთა ჩართულობის მექანიზმები და მათი იმპლემენტაცია საქართველოში ადგილობრივი თვითმმართველობების დონეზე“.
ხელმძღვანელი: შორენა კახიძე, პროფესორი.
- ნინო ჯავახიშვილი - ,,საქართველოს ეკონომიკური პოლიტიკის გავლენა ქვეყნის სატრანზიტო პოტენციალის განვითარებაზე” პრეზენტაცია;

On February 8, Caucasus School of Governance held the master’s theses defense of the Master's Degree Programs students in Diplomacy and International Relations and Public Administration. The students submitted their papers to members of the Thesis Preparation and Defense Commission.
The commission consisted of the academic staff of Caucasus School of Governance: Eka Akobia, Dean of the School, Associate Professor; Tamar Charkviani, Associate Professor; Giorgi Muchaidze, Associate Professor; Emir Eteria, Associate Professor; Giorgi Tskhadaia, Associate Professor; Paata Sirbiladze, Assistant Professor; Shorena Kakhidze, Professor.
Master's Degree Program in Diplomacy and International Relations
- Revaz Shioshvili - "The Influence of Public Characteristics on the Acceptance of Russian Disinformation and the Relevance of International Experience in Combating Disinformation in Georgia."
- Supervisor: Giorgi Muchaidze, Associate Professor
- Salome Dzneladze - "Political Polarization in Georgia - The Role of Social Media in the Polarization Process".
- Supervisor: Giorgi Tskhadaia, Associate Professor
- Giorgi Dzneladze - "Level of Development of Public Electronic Services in Georgia".
- Supervisor: Paata Sirbiladze, Assistant Professor.
- Otar Tsakadze - "Mechanisms of citizen involvement in the budget process and their implementation at the level of local self-governments in Georgia."
- Supervisor: Shorena Kakhidze, Professor.
- Nino Javakhishvili - "Impact of Georgia's economic policy on the development of the country's transit potential" presentation;