სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა, ეკა აკობიამ და საჯარო მმართველობის სამაგისტრო პროგრამის თანახელმძღვანელმა, ემირ ეთერიამ შეხვედრა გამართეს აშშ-ის განვითარების სააგენტოს ახალი პროგრამის „ეროვნული მმართველობის პროგრამა“ წარმომადგენლებთან.
შეხვედრის მიზანი იყო განეხილათ საქართველოში საჯარო მმართველობის პროგრამების განვითარების დღის წესრიგი და საჭიროებები, ასევე, საჯარო მმართველობის სფეროში კვლევების ჩატარების დღის წესრიგი და პოტენციალი და კვლევების ხარისხისა და რაოდენობის გაზრდის შესაძლებლობები.
სახელმწიფო მართვის სკოლის წარმომადგენლებმა განიხილეს საჯარო მმართველობის სფეროს განვითარებისა და პოპულარიზაციის მიმდინარე და მომავალი აქტივობები როგორც კურიკულუმის განვითარების, ასევე კვლევების მიმართულებით.

The dean of the Caucasus School of Governance, Eka Akobia, and the co-director of the BA program in public administration, Emir Eteria, held a meeting with the representatives of the new program of the US Development Agency "National Governance Program".
The purpose of the meeting was to discuss the agenda and needs of the development of public administration programs in Georgia, as well as the agenda and potential of conducting research in the field of public administration and opportunities to increase the quality and quantity of research.
The representatives of CSG discussed ongoing and planed activities for the the development and popularization of the field of public administration, both in terms of curriculum and research and express readiness for future cooperation.