ტრენინგი თემაზე "მოლაპარაკებების ხელოვნება“
18 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლაში საერთაშორისო ურთიერთობებით, პოლტიკის მეცნიერებითა და საჯარო მმართველობით დაინტერესებული აბიტურიენტებისთვის ჩატარდა ტრენინგი  თემაზე "მოლაპარაკებების ხელოვნება“.
ტრენინგს გაუძღვა სახელმწიფო მართვის სკოლის პროფესორი,სხვადასხვა დიპლომატიურ მოლაპარაკებებში საქართველოს წარმომადგენელი, საქართველოს პარლამენტის წევრი, ინტელექტ კლუბი „რა, სად, როდის“ მოაზროვნე, დოქტორი სერგი კაპანაძე.
ტრენინგის ფარგლებში აბიტურიენტებმა მიიღეს მოლაპარაკებების სხვადასხვა სტრატეგიებისა და თეორიის შესახებ ინფორმაცია. ასევე, მონაწილეობა მიიღეს  სიმულაციურ თამაშში, რომლის დროსაც უშუალოდ მოუწიათ კონკრეტული საკითხის თაობაზე გადაწყვეტილებების მიღება და დასახული მიზნების მისაღწევად ერთმანეთს შორის მოლაპარაკებების გამართვა.

Training in the Art of Negotiations
On March 18, Caucasus University School of Governance played host to training - The Art of Negotiations - designed for applicants interested in international relations, political science and public administration.
The training was led by a professor of School of Governance, a representative of Georgia in various political negotiations, a member of Parliament of Georgia, a  thinker of intellectual club “What? Where? When?” Doctor Sergi Kapanadze.
During the training the applicants were given information on various strategies and theories of negotiation. They participated in a simulation game, within which they had to arrive at a decision on a particular matter and negotiate the ways of achieving the decision made.