კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორის მონაწილეობა ფსიქოლოგიის ევროპულ კონგრესში
კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ასოცირებულმა პროფესორმა მაია მაჭავარიანმა-წერეთელმა მონაწილეობა მიიღო ფსიქოლოგიის ევროპული კონგრესის მუშაობაში, რომელიც 3-6 ივლისს, დიდი ბრიტანეთის ქალაქ ბრაიტონში ჩატარდა. კონგრესზე მან იელის უნივერსიტეტის   ფსიქიატრიული განყოფილების მკვლევართან,ანა მახარაშვილთან ერთად წარადგინა მოხსენება სახელწოდებით - The Effect of Different Parenting Styles on the Expression and the Severity of Childhood ADHD in the Country of Georgia.
მოხსენება მომზადდა საქართველოში მიმდინარე საერთაშორისო კვლევის ფარგლებში, რომელიც იელის უნივერსიტეტის ინიციატივით ტარდება და რომელშიც მაია მაჭავარიანი-წერეთელი კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით მონაწილეობს.
ფსიქოლოგიის ევროპული კონგრესი არის ფსიქოლოგიის ერთ-ერთი ყველაზე დიდი და მნიშვნელოვანი სამეცნიერო ღონისძიება, რომელიც ევროპის მასშტაბით  2 წელიწადში ერთხელ ტარდება და რომელზეც თავს იყრის 70-ზე მეტი ქვეყნის წარმომადგენელი.

Caucasus University associate professor participates in the European Congress of Psychology
Associate Professor Maia Machavariani-Tsereteli of the Caucasus University School of Humanities and Social Sciences participated in the work of the European Congress of Psychology, which was held on July 3-6 in Brighton, Great Britain. At the congress, together with the researcher of the psychiatry department of Yale University, Anna Makharashvili, she presented a report entitled - The Effect of Different Parenting Styles on the Expression and the Severity of Childhood ADHD in the Country of Georgia.
The report was prepared within the framework of the ongoing international research in Georgia, conducted at the initiative of Yale University, where Maia Machavariani-Tsereteli is participating on behalf of Caucasus University.
The European Congress of Psychology is one of the largest and most important scientific events of psychology, held every 2 years across Europe and attended by representatives of more than 70 countries.