კავკასიის უნივერსიტეტის ინფორმაციული ტექნოლოგიების პროგრამის ხელმძღვანელის, პროფესორ მაქსიმ იავიჩის პროექტმა - "კომპიუტერული მეცნიერებისა და კიბერუსაფრთხოების საბავშვო უნივერსიტეტი" - საგრანტო დაფინანსება მოიპოვა.
პროექტი დაფინანსდა სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მეცნიერების პოპულარიზაციის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში.
პროექტის კოორდინატორი იყო გიორგი იაშვილი.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია კომპიუტერული მეცნიერების და კიბერუსაფრთხოების საბავშვო უნივერსიტეტის დაარსება. პროექტის მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა მიღებული ცოდნის საფუძველზე გააკეთონ საკუთარი ან ჯგუფური კვლევა, რომელიც გამოქვეყნდება საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკულ კიბერუსაფრთხოების ჟურნალში SPCSJ.

The project of Prof. Maxim Yavich, the Head of Information Technology Program of Caucasus University - "Children's University of Computer Science and Cyber Security" - has received grant funding.
The project was funded by the Shota Rustaveli National Science Foundation Georgia in the framework of The Popularization of Science grant competition.
Within the framework of this project it is planned to establish a Children's University of Computer Science and Cyber Security. The project participants will have the opportunity to do their own or group research based on their knowledge, which will be published in the international scientific-practical cyber security journal SPCSJ.