20 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის და კარიერული განვითარების და დასაქმების ხელშეწყობის სამსახურის ორგანიზებით, უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, გაიმართა შეხვედრა ,,სასტუმროს 5 თვიანი ანაზღაურებადი ტრენინგის' შესახებ, USAID-ის და AMCHAM-ის წარმომადგენლებთან.
საჯარო ლექცია - სახელმწიფოს როლი ტურიზმში
ტურიზმის სკოლაში გრძელდება საჯარო ლექციების სერია, 10 დეკემბერს, მორიგი ლექცია გაიმართა ტურიზმის პროგრამის სტუდენტებისთვის, ლექციის თემა იყო - სახელმწიფოს როლი ტურიზმში.
მასტერკლასი სასტუმრო “Holiday Inn Express”-ში
9 დეკემბერს, სასტუმრო “Holiday Inn Express”-ში ტურიზმის სკოლის ახალი ერთობლივი პროგრამის მასპინძლობის მენეჯმენტის ფარგლებში, რომელიც ფერლი დიკინსონის უნივერსიტეტთან ერთად ხორციელდება, ჩატარდა მასტერკლასი კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის პროგრამის სტუდენტებისთვის.
ტურიზმის სკოლის სტუდენტების ვიზიტი ღვინის მუზეუმში
4 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის პროგრამის სტუდენტებისთვის გასვლითი ტური მოეწყო ღვინის მუზეუმში, რომელიც განხორციელდა ტურიზმის სკოლის სასწავლო კურსის „ღვინის ტურიზმის“ ფარგლებში.
საჯარო ლექცია - ქართული ღვინის და მისი მნიშვნელობის შესახებ
16 ნოემბერს, კავკასის უნივერსიტეტში, ტურიზმის სკოლის სასწავლო კურსის „ღვინის ტურიზმის“ ფარგლებში, სერტიფიცირებული გიდების ასოციაციის ტრენერმა ნატალია ანდრონიკაშვილმა საჯარო ლექცია ჩაატარა- ქართული ღვინისა და მისი მნიშვნელობის შესახებ.
ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამას TedQual-ის საერთაშორისო აკრედიტაციის ვადა 3 წლით გაუხანგრძლივდა
კავკასიის უნივერსიტეტი პირველია საქართველოში და ერთ-ერთი პირველი რეგიონში, რომელმაც გაეროს მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციის TedQual-ის სერტიფიცირების პროცესი 2020 წელს წარმატებით გაიარა, წელს კი აკრედიტაციის ვადა 3 წლით გაიხანგრძლივა.
გასვლითი ტური მთაწმინდის პანთეონში
4 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის სტუდენტებისთვის მოეწყო გასვლითი ტური მთაწმინდის პანთეონში.
ტურიზმის სკოლის სტუდენტები "პურის ფესტივალზე" - ახალციხეში
22 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები, ახალციხეში-რიგით მეოთხე "პურის ფესტივალზე" იმყოფებოდნენ.
საინფორმაციო ტური სასტუმრო "IBIS BUDGET TBILISI CENTER" - ში
13 ოქტომბერს, ტურიზმის სკოლის ორგანიზებით, პირველკურსელებისთვის მორიგი გასვლითი ტური მოეწყო. ამჯერად, სტუდენტები ეწვივნენ სასტუმრო „IBIS BUDGET TBILISI CENTER"- ს, სადაც გაეცნენ სასტუმროს საქმიანობის სფეციფიკას, დეპარატამენტებს და იმ ძირითად კომპონენტებს, რომელიც სასტუმროს ოპერირებისთვის არის მნიშვნელოვანი.
ტურიზმის სკოლის სტუდენტების ვიზიტი ილია ჭავჭავაძის ლიტერატურულ - მემორიალურ მუზეუმში
8 ოქტომბერს, ტურიზმის პროგრამის პირველკურსელებისთვის, გასვლითი ტური მოეწყო ილია ჭავჭავაძის ლიტერატურულ-მემორიალურ მუზეუმში.