კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ინიციატივით, 12 დეკემბერს, ჭადრაკის ჩემპიონატი- „CU CUP 2022“ ჩატარდა.
საჭადრაკო ტურნირზე მონაწილეობა, კავკასიის უნივერსიტეტის 60-ზე მეტმა ქართველმა და უცხოელმა სტუდენტმა მიიღო. დაძაბული და ემოციური მატჩების შემდეგ, ღირსეული გამარჯვებულები საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის საზოგადოებასთან ურთიერთობის უფროსმა სოფია ნიკოლაძემ და საერთაშორისო არბიტრმა სალომე სირაძემ გამოავლინეს.
I ადგილი - საბა მაღლაკელიძე (კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლა)
II ადგილი - ზურა ქევანიშვილი (კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლა)
III ადგილი - რატი ფეიქრიშვილი (კავკასიის ბიზნეს სკოლა)
გამარჯვებულ სტუდენტებს კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეას“ ვაუჩერები, სერტიფიკატები და „CU CUP 2022“-ის გარდამავალი თასი გადაეცათ.
კავკასიის უნივერსიტეტი მხარდაჭერისთვის მადლობას უხდის საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციასა და ღონისძიების სპონსორ „კოკა კოლა ბოთლერს ჯორჯიას“

On December 12, the Caucasus University Student and Organizational Events Service hosted the "CU CUP 2022" chess championship.
More than 60 Georgian and international students from Caucasus University took part in the championship. Sofia Nikoladze, head of public relations for the Georgian Chess Federation, and international arbiter Salome Siradze determined the worthy winners following the tense and emotional matches.
I place - Saba Maglakelidze (Caucasus School of Technology)
II place - Zura Kevanishvili (Caucasus School of Technology)
III place - Rati Feikrishvili (Caucasus School of Business)
The winning students received vouchers and certificates from the Caucasus University bookstore "Librarea" as well as the transitional cup "CU CUP 2022".
Caucasus University wishes to thank the Georgian Chess Federation and the event's sponsor "Coca Cola Bottlers Georgia" for their assistance.