შეხვერდა ლიეტუველ მწერლებთან
15 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეა’’-ში,  გაიმართა შეხვედრა ლიეტუველ მწერლებთან.
მოწვეული მწერლები იყვნენ: ბირუტე იონუშკაიტე - პროზაიკოსი, მთარგმნელი, პოეტი, ესეისტი, ლიეტუვის მწერალთა კავშირის თავმჯდომარე; ლაურა-სინტია ჩერნიაუსკაიტე - პროზაიკოსი, პოეტი, ლიეტუვის მწერალთა კავშირის წევრი; კაზიმერა კაზიევაიტე - პროზაიკოსი, საბავშვო ავტორი; დანუტე კალინაუსკაიტე - პროზაიკოსი; ლინა სიმუტიტე - პროზაიკოსი, სცენარისტი, ლიტ. სპექტაკლების რეჟისორი და მთარგმნელი ნანა დევიძე წარადგენენ თანამედროვე ლიეტუველ ქალთა პროზის ანთოლოგიას. შეხვედრას წარუძღვნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ქართული ფილოლოგიის მიმართულების სტუდენტი ლევან კაკლიანი და პროფესორი მარიამ მანჯგალაძე.
ღონისძიების მხარდამჭერია საქართველოს კალიგრაფთა ასოციაცია.
შეხვედრის ბოლოს, მწერლებს კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცათ ბრენდირებული საჩუქრები და ჩაუტარდათ კამპუს ტური.

On May 15, a meeting with Lithuanian writers was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
Invited writers were: Birute Jonuskaite - prose writer, translator, poet, essayist, chairman of Lithuanian Writers' Union; Laura-Cynthia Cerniauskaite - prose writer, poet, member of the Writers' Union of Lithuania; Kazimera Kazievaite - prose writer, children's author; Danute Kalinauskaite - prose writer; Lina Simutite - prose writer, screenwriter, director of literary plays and translator of plays Nana Devidze will present an anthology of contemporary Lithuanian women's prose. The meeting chaired by Levan Kakliani, a Georgian philology student at Caucasus University, and professor Mariam Manjgaladze.
The event is supported by the Georgian Calligraphers Association.
At the end of the meeting, the writers were given branded gifts from Caucasus University and were given a campus tour.