კვლევითი საქმიანობის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების მოსაპოვებლად ტარდება კონკურსი, რომლის მიზანია კვლევაზე დაფუძნებული აკადემიური პროცესის, უნივერსიტეტის კვლევითი პოტენციალის ზრდისა და ეროვნულ და საერთაშორისო სამეცნიერო სივრცეში კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალის, ასევე, მაგისტრანტებისა და დოქტორანტების ინტეგრირების ხელშეწყობა.
კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდება ფუნდამენტური, გამოყენებითი, აკადემიური საქმიანობის განვითარების ხელშემწყობი კვლევები.
დაფინანსების მოსაპოვებლად განაცხადის წარდგენა შესაძლებელია ინდივიდუალურად და/ან ჯგუფურად:
ა) დაფინანსების მაძიებელი ინდივიდუალური პირი შეიძლება იყოს მხოლოდ კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალი;
ბ) თუ დაფინანსების მაძიებელი მკვლევართა ჯგუფია, მაშინ კვლევითი პროექტის ხელმძღვანელი (მთავარი მკვლევარი) შეიძლება იყოს მხოლოდ კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებული აკადემიური პერსონალი (პროფესორი ან ასოცირებული პროფესორი), დანარჩენი წევრები შეიძლება იყვნენ სხვა უნივერსიტეტის ან ორგანიზაციის თანამშრომლები, კავკასიის უნივერსიტეტის დოქტორანტები ან მაგისტრანტები.
თითოეულ კვლევით პროექტზე მოთხოვნილი თანხა არ უნდა აღემატებოდეს 25 000 ლარს (საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადების ჩათვლით).
კავკასიის უნივერსიტეტთან აფილირებულ აკადემიურ პერსონალს კვლევის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების კონკურსის ფარგლებში, შეუძლია მოითხოვოს დაფინანსება მხოლოდ ახალი კვლევისთვის, რომელიც არ მონაწილეობს შრომით ხელშეკრულებაში. იმ კვლევისთვის, რომელიც შრომითი ხელშეკრულების დანართით არის გათვალისწინებული, დამატებითი დაფინანსება არ გაიცემა.
იმ შემთხვევაში, თუ კვლევითი პროექტის შედეგი არის სტატიის გამოქვეყნება რეფერირებად სამეცნიერო ჟურნალში, აღნიშნული ჟურნალი უნდა შეესაბამებოდეს საუნივერსიტეტო რანჟირებით დადგენილ „B“ ან „A” დონეს.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად საპროექტო განაცხადების რეგისტრაცია განხორციელდება 2020 წლის 15 დეკემბრიდან 2020 წლის 31 დეკემბრის 18:00 საათამდე, ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: funding@cu.edu.ge.
ვადის დარღვევით წარმოდგენილი საკონკურსო განაცხადები არ განიხილება.
საპროექტო განაცხადი მოიცავს:
ა) კვლევითი პროექტის განაცხადს (დანართი 1);
ბ) კვლევითი პროექტის აღწერას (დანართი 2);
გ) კვლევით პროექტში ჩართულ პირთა (ხელმძღვანელის, მკვლევარების, ადმინისტრაციული პერსონალის) პროფესიული რეზიუმეებს.

Competition to obtain internal university funding for research activities
A competition is held to obtain internal funding for research activities, which aims to integrate the research-based academic process, university research potential and academic staff affiliated with Caucasus University in the national and international scientific space, as well as undergraduate and doctoral students.
The competition will fund research that promotes the development of fundamental, applied, academic activities.
Applications for funding can be submitted individually and/or in groups:
1. A) An individual seeking funding may only be academic staff affiliated with Caucasus University;
2. B) If the funding seeker is in a group of researchers, then the head of the research project (principal researcher) can only be an academic staff member affiliated with Caucasus University (Professor or Associate Professor), the other members can be employees of another university or organization, doctoral students or masters of Caucasus University.
The amount requested for each research project should not exceed GEL 25,000 (including taxes provided by the legislation of Georgia).
Academic staff affiliated with Caucasus University may apply for funding for new research that is not part of an employment contract, as part of an internal research funding competition. No additional funding will be provided for the study covered by the employment contract annex.
If the result of a research project is the publication of an article in a peer-reviewed scientific journal, the journal should meet the “B” or “A” level set by the university rankings.
Registration of project applications for participation in the competition will be carried out from December 15, 2020 to December 31, 2020 at 18:00, by e-mail: funding@cu.edu.ge
Applications submitted in violation of the deadline will not be considered.
The project application includes:
1. Research project application (Annex 1);
2. Description of the research project (Annex 2);
3. Professional resumes of the persons involved in the research project (supervisor, researchers, administrative staff).