მიმდინარე წლის 16-18 მაისს, CSB-ის აფილირებულმა ასისტენტ-პროფესორმა, თამარ კარბაიამ, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ახალგაზრდა მეცნიერთა საგრანტო პროექტის ფარგლებში, მონაწილეობა მიიღო ეკონომიკის, მენეჯმენტისა და ფინანსების მერვე საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში, რომელიც გაიმართა ვაშინგტონის უნივერსიტეტის რომის ცენტრში (Washington University Rome Center).
მისი სამეცნიერო კვლევა ეხებოდა თანამშრომელთა გარემოსდაცვითი მდგრადობის განწყობების კვლევას საქართველოში არსებული ფინანსური კომპანიების კონტექსტში. თამარი კონფერენციის სამეცნიერო კომიტეტის მიერ გამორჩეულ სპიკერებს შორის დასახელდა.
აღსანიშნავია, რომ ეკონომიკის, მენეჯმენტისა და ფინანსების საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია ერთ-ერთი მასშტაბური სამეცნიერო ღონისძიებაა, რომელიც ყოველწლიურად აერთიანებს მსოფლიოს არაერთ მკვლევარს.

On May 16–18, CSB Affiliated Assistant Professor Tamar Karbaia participated in the Eighth International Scientific Conference on Economics, Management and Finance, held at the University of Washington Rome Center. Her involvement was part of the Young Scientists Grant Project supported by the Shota Rustaveli National Science Foundation.
Professor Karbaia presented her research on employees’ environmental sustainability attitudes within financial companies operating in Georgia. She was named her among the distinguished speakers.
The International Scientific Conference on Economics, Management and Finance is a prominent academic event that annually brings together researchers from around the world.