თანამშრომლობის მემორანდუმი საქართველოს პროფესიონალ ბუღალტერთა და აუდიტორთა ფედერაციასთან
28 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტს, კიდევ 6 უნივერსიტეტსა და საქართველოს პროფესიონალ ბუღალტერთა და აუდიტორთა ფედერაციას შორის გაფორმდა თანამშრომლობის მემორანდუმი.
აღნიშნული მემორანდუმი ითვალისწინებს საგანმანათლებლო და პროფესიული სერტიფიცირების სფეროში თანამშრომლობას, მათ შორის, ფედერაციის პროფესიული სერტიფიცირების (ACCA) პროგრამის სილაბუსებთან უნივერსიტეტების პროგრამებისა და საგამოცდო მასალების მაქსიმალური შესაბამისობის უზრუნველყოფას.
მემორანდუმის ხელმოწერის ცერემონიას, რომელიც მსოფლიო ბანკისა და ევროკავშირის ერთობლივი „ფინანსური ჩართულობისა და ანგარიშვალდებულების პროექტის“ ფარგლებში ჩატარდა, კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ: კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი - ელენე ჯღარკავა, კავკასიის ბიზნესის სკოლის სრული პროფესორი - ერეკლე პირველი და კავკასიის ეკონომიკის სკოლის ასისტენტ-პროფესორი -  დეა ზურაბიშვილი.
ღონისძიებაზე უნივერსიტეტებს შესაბამისი პროფესიული სახელმძღვანელოები გადაეცათ. ასევე, პროექტის ფარგლებში, უნივერსიტეტებს დაუფინანსდებათ ტრენინგები გადაცემული მასალების სწავლების მეთოდოლოგიის დასანერგად.

Memorandum of cooperation with the Federation of Professional Accountants and Auditors of Georgia
On July 28, a memorandum of cooperation was signed between the Caucasus University, 6 other universities and the Federation of Professional Accountants and Auditors of Georgia.
The said memorandum envisages cooperation in the field of educational and professional certification, including ensuring maximum compliance of university programs and exam materials with the syllabi of the Federation Professional Certification (ACCA) program.
The signing ceremony of the memorandum, which was held within the framework of the joint "Financial Inclusion and Accountability Project" of the World Bank and the European Union, was attended by Caucasus University: Dean of the Caucasus Business School - Elene Jgharkava, Full Professor of Caucasus School of Business - Erekle Pirveli and Assistant Professor of Caucasus School of Economics - Dea Zurabishvili.
At the event, relevant professional books were given to the universities. Also, within the framework of the project, universities will be financed with trainings to implement the teaching methodology of the transferred materials.