სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი (CSG), პროფ. ეკა აკობია COST აქციის IGCOORD მკვლევარი გახდა
სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი (CSG), პროფ. ეკა აკობია COST აქციის IGCOORD (CA20123) მკვლევარი გახდა.
IGCOORD აკავშირებს მკვლევარებს ევროპის 34 ქვეყნიდან, სხვადასხვა (ქვე)დისციპლინებიდან და კვლევითი დღისწესრიგებიდან, ხოლო კვლევითი საქმიანობა 5 სამუშაო ჯგუფად არის დაყოფილი. IGCOORD მიზნად ისახავს მთავრობათშორისი კოორდინაციის ვერტიკალური და ჰორიზონტალური მექანიზმებისა და პროცესების კვლევას ხელისუფლების, პოლიტიკის სხვადასხვა სექტორებისა და ტერიტორიული ერთეულების დონეზე, რათა წარმოშვას სისტემური და შედარებითი კვლევითი შედეგები.
„მეცნიერებასა და ტექნოლოგიაში ევროპული თანამშრომობა“ (COST, European Cooperation in Science and Technology) არის ევროკავშირის კვლევითი და ინოვაციური ფონდი, რომელიც ხელს უწყობს კვლევითი ინიციატივების დაკავშირებადობას ევროპაში და მის ფარგლებს გარეთ და საშუალებას აძლევს მკვლევარებსა და ინოვატორებს განავითარონ თავიანთი იდეები მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების ნებისმიერ სფეროში თანატოლებთან დაკავშირებისა და გაზიარების გზით.

Dean of the Caucasus School of Governance, prof. Eka Akobia has become a COST action IGCOORD researcher.
Dean of the Caucasus School of Governance, prof. Eka Akobia has become a COST action IGCOORD (CA20123) researcher.
IGCOORD connects researchers from 34 European countries, and links expertise that remained unrelated to date from different countries, (sub-)disciplines and problem situations. IGCOORD research is carried out in five working groups.
IGCOORD aims to provide systematic and comparable insights in the institutions, mechanisms and processes of intergovernmental coordination in the horizontal and in the vertical direction, across levels of government, policy sectors and territorial units.
COST (European Cooperation in Science and Technology) is a funding organisation for research and innovation networks. Its actions help connect research initiatives across Europe and beyond and enable researchers and innovators to grow their ideas in any science and technology field by sharing them with their peers (COST official web page).