25-27 მაისს, ბელგრადში (სერბეთი), ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის საჯარო ადმინისტრირების ინსტიტუტებისა და სკოლების ქსელის (NISPAcee) 31-ე ყოველწლიურ კონფერენციაზე მმართველმა კომიტეტმა ქსელის მომავალ პრეზიდენტად ერთხმად აირჩია კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი, ეკა აკობია. აღსანიშნავია, რომ NISPAcee-ის პრეზიდენტის პოზიცია 2006-2008 და 2010-2012 წლებში ეკავა CSG-ის პირველ დეკანს, მზია მიქელაძეს.
კონფერენციის თემა იყო - „საჯარო ადმინისტრირების მომავლის უზრუნველყოფა განვითარებადი ტექნოლოგიებით“. ბელგრადის კონფერენციის დასკვნით პლენარულ სესიაზე ეკა აკობიამ, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტისა და მმართველი საბჭოს სახელით, ქსელის წარმომადგენლები 2024 წელს თბილისში, 32-ე ყოველწლიურ კონფერენციაზე მიიწვია, რომელიც მიეძღვნება თემას - „საჯარო ადმინისტრირება პოსტ-კონფლიქტურ რეკონსტრუქციაში“.
NISPAcee-ს ყოველწლიურ კონფერენციას კავკასიის უნივერსიტეტმა 2015 წელსაც წარმატებით უმასპინძლა. ამგვარი ჩართულობა განსაკუთრებული მნიშვნელობისაა სკოლის საჯარო მმართველობის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების საერთაშორისო სტანდარტებით განვითარებისა და ინტერნაციონალიზაციისთვის.
კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლა 2001 წლიდან ქსელის აქტიური ინსტიტუციური წევრია, რაც მჭიდროდ უკავშირდება, როგორც ზემოთ აღვნიშნეთ, სკოლის პირველი დეკანის, მზია მიქელაძის ღირსშესანიშნავ საგანმანათლებლო საქმიანობას.
NISPAcee არის საჯარო მართვისა და ადმინისტრირების სფეროს პროფესიონალთა ქსელი და განათლების, ტრენინგების და კვლევების მეშვეობით აქტიურად უწყობს ხელს დემოკრატიული და ეფექტური მმართველობის ხელშეწყობას ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპაში. ქსელში ამჟამად გაწევრიანებულია რეგიონის 90-ზე მეტი უნივერსიტეტი, ხოლო ქსელი მჭიდროდ თანამშრომლობს საჯარო მმართველობის სფეროს ისეთ გლობალურ ორგანიზაციებთან, როგორებიცაა UN DESA, ASPA, NASPAA, EGPA, EAPAA, IASIA-IIAS და სხვა.

On May 25-27, in Belgrade (Serbia), at the 31st annual conference of the Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe (NISPAcee), the steering committee unanimously elected the dean of the Caucasus School of Governance, Eka Akobia, as the next president of the network. It should be noted that the position of the president of NISPAcee in 2006-2008 and 2010-2012 was held by the first dean of CSG, Mzia Mikeladze.
The theme of the conference was " The Future of Public Administration Enabled through Emerging Technologies". At the final plenary session of the Belgrade conference, Eka Akobia, on behalf of the President and Governing Board of the Caucasus University, invited the representatives of the network to the 32nd annual conference, held in Tbilisi in 2024, which will be dedicated to the topic of "Public Administration in Post-Conflict Reconstruction".
Caucasus University successfully hosted the NISPAcee annual conference in 2015 as well. Such involvement is of particular importance for the development and internationalization of the school's public administration bachelor’s and master’s degree programs in line with international standards.
The Caucasus School of Governance has been an active institutional member of the network since 2001, which is closely relatedto the remarkable educational activity of the school's first dean, Mzia Mikeladze.
NISPAcee is a network of professionals in the field of public management and administration and actively contributes to the promotion of democratic and effective governance in Central and Eastern Europe through education, training and research. More than 90 universities of the region are currently members of the network, and the network closely cooperates with such global organizations in the field of public administration as UN DESA, ASPA, NASPAA, EGPA, EAPAA, IASIA-IIAS and others.