27-29 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტი, ნოდარ ბოკერია, ლატვიაში, ქალაქ რიგაში, რიგის სტრადინსის უნივერსიტეტში იმყოფებოდა „სტუდენტთა საერთაშორისო კონფერენცია 2023-ზე“. აღნიშნულ კონფერენციაში სტუდენტის მონაწილეობა დაფინანსდა კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ.
კონფერენციაზე მონაწილეობისთვის, თავდაპირველად გაიგზავნა ნოდარის სამეცნიერო ნაშრომი, აბსტრაქტი, რომლის ხელმძღვანელიც პროფესორი, ჟურნალისტ-ანგლისტი ნუგზარ რუხაძე იყო. ორ ეტაპიანი სელექციის საფუძველზე, კონფერენციისთვის ნოდარ ბოკერიას ნაშრომი შეირჩა.
ნაშრომის სახელწოდება: „რუსეთ-უკრაინის ომი და მისი გავლენა კავკასიის რეგიონის ქვეყნებზე“. აღნიშნული თემა მოიცავს ომის დეტალებს, ომის უარყოფით ეფექტებს კავკასიის რეგიონის ქვეყნებზე როგორც პოლიტიკური, ასევე ეკონომიკური კუთხით.
კონფერენციაზე ნოდარი კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით წარსდგა. უნივერსიტეტმა და ნაშრომმა მაღალი შეფასება მიიღო ლატვიის წარმომადგენლების მხრიდან.
კონფერენციას, ასევე, თან ახლდა საინტერესო ვორკშოპები და ტრენინგები სოციალურ და პოლიტიკურ მეცნიერებებში.

On March 27-29, Nodar Bokeria, a student of the Caucasus University School of Governance, attended the "International Student Conference 2023" at the Riga Stradiņš University in the city of Riga, Latvia. Student participation in the conference was financed by Caucasus University.
First Nodar's scientific paper, an abstract, whose head was professor, journalist-anglicist Nugzar Rukhadze, was sent in order for him to participate in the conference. Nodar Bokeria's work was chosen for the conference after a two-stage selection process.
Title of the paper: "The Russia-Ukraine war and its impact on the countries of the Caucasus region".
The topic includes the details of the war, the negative effects of the war on the countries of the Caucasus region from both political and economic points of view.
Nodar participated in the conference on behalf of Caucasus University. The university and the work were highly evaluated by Latvian representatives.
The conference was also accompanied by interesting workshops and trainings in social and political sciences.