კალიგრაფიის მასტერკლასი საკვირაო სკოლის მოსწავლეებისათვის
26 აპრილს, 14 საათზე, ლიეტუვის მწერალთა კავშირში, პროფესორი მარიამ მანჯგალაძე შეხვდება ვილნიუსის საკვირაო სკოლის მოსწავლეებს და ისაუბრებს ქართული დამწერლობის ისტორიასა და თანამედროვე გამოწვევებზე, ხოლო კალიგრაფთა ასოციაციის დირექტორი ნესტან ბაგაური და კალიგრაფი ანა გოქაძე მოსწავლეებს ქართული კალიგრაფიის ზღაპრულ სამყაროს აზიარებენ.
აღნიშნული ღონისძიება დაგეგმილია პროექტის „მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა!“ (ავტორი პროფ. მარიამ მანჯგალაძე) ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტისა და ვილნიუსის უნივერსიტეტის ორგანიზებით ტარდება 2026 წლის 25-28 აპრილს ლიეტუვაში, ვინიუსის უნივერსიტეტსა და ლიეტუვის მწერალთა კავშირში.

Calligraphy Masterclass for Sunday School Students
On April 26 at 14:00, the Lithuanian Writers’ Union will host a special Calligraphy Masterclass for students of the Vilnius Sunday School.
As part of the event, Professor Mariam Manjgaladze will speak about the history of the Georgian script and the contemporary challenges it faces. Students will also be introduced to the enchanting world of Georgian calligraphy by Nestan Bagauri, Director of the Georgian Calligraphers’ Association, and calligrapher Ana Gokadze.
The masterclass is organized within the framework of the project I Love Georgian – My State Language!, authored by Professor Mariam Manjgaladze. The project is jointly organized by Caucasus University and Vilnius University and will take place in Lithuania from April 25 to 28, 2026, at Vilnius University and the Lithuanian Writers’ Union.