11, 17 და 19 თებერვალს, 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტში ხელოვნებათმცოდნეობის პროგრამით დაინტერესებული პირებისა და აბიტურიენტებისთვის გაიმართება გაცნობითი ტური, რომელიც ერთგვარი მოგზაურობაა დროსა და სივრცეში, ისტორიული სემინარიიდან - თანამედროვე საგანმანათლებლო ცენტრამდე.
სტუდენთა სამეცნიერო კონფერენცია „ნატო და ახალი მსოფლიო წესრიგი: გამოწვევები და პერსპექტივები“
კავკასიის უნივერსიტეტის ირ. წერეთლის სახელობის ნატოს კვლევითი ცენტრი აცხადებს სტუდენტურ სამეცნიერო კონფერენციას თემაზე: „ნატო და ახალი მსოფლიო წესრიგი: გამოწვევები და პერსპექტივები“.
II საერთაშორისო კონფერენცია ორი იბერია - ევროპის ორი კარიბჭე
2026 წლის 10-12 სექტემბერს მადრიდის კომპლუტენსეს უნივერსიტეტი და სან დამასოს საეკლესიო უნივერსიტეტი ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად მასპინძლობს მეორე საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე - „ორი იბერია - ევროპის ორი კარიბჭე“.
ინტერდისციპლინარული კონფერენცია - „ავტორიტარიზმი: ნარატივები, კულტურები, განგრძობადობა, რღვევა და ცვლილებები - წარსული და აწმყო“
კავკასიის უნივერსიტეტი (საქართველო), ჯონს ჰოპკინსის უნივერსიტეტის CTL (შედარებითი აზრისა და ლიტერატურის) დეპარტამენტთან თანამშრომლობით, აცხადებს საერთაშორისო ინტერდისციპლინარულ კონფერენციას: „ავტორიტარიზმი: ნარატივები, კულტურები, განგრძობადობა, რღვევა და ცვლილებები - წარსული და აწმყო“.