გაცნობითი ტური - ხელოვნებათმცოდნეობის პროგრამა
11, 17 და 19 თებერვალს, 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტში ხელოვნებათმცოდნეობის პროგრამით დაინტერესებული პირებისა და აბიტურიენტებისთვის გაიმართება გაცნობითი ტური, რომელიც ერთგვარი მოგზაურობაა დროსა და სივრცეში, ისტორიული სემინარიიდან - თანამედროვე საგანმანათლებლო ცენტრამდე.
კავკასიის უნივერსიტეტის ირ. წერეთლის სახელობის ნატოს კვლევითი ცენტრი  აცხადებს სტუდენტურ სამეცნიერო კონფერენციას თემაზე: „ნატო და ახალი მსოფლიო წესრიგი: გამოწვევები და პერსპექტივები.
2026 წლის 10-12 სექტემბერს მადრიდის კომპლუტენსეს უნივერსიტეტი  და სან დამასოს საეკლესიო უნივერსიტეტი  ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან და კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად მასპინძლობს მეორე საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე - „ორი იბერია - ევროპის ორი კარიბჭე“.
კავკასიის უნივერსიტეტი (საქართველო), ჯონს ჰოპკინსის უნივერსიტეტის CTL (შედარებითი აზრისა და ლიტერატურის) დეპარტამენტთან თანამშრომლობით, აცხადებს  საერთაშორისო ინტერდისციპლინარულ კონფერენციას: „ავტორიტარიზმი: ნარატივები, კულტურები, განგრძობადობა, რღვევა და ცვლილებები - წარსული და აწმყო“.