2 თებერვალს, 16:00 საათზე, აბიტურიენტებისთვის 2023 წლის პირველი საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართება, რომელზე დასწრებაც შეუძლია ნებისმიერ მსურველს.
შეხვედრაზე მონაწილეები მიიღებენ ინფორმაციას კავკასიის უნივერსიტეტის საბაკალავრო პროგრამებისა და იმ შესაძლებლობის შესახებ, რასაც CU აბიტურიენტებს სთავაზობს.
დაინტერესებული აბიტურიენტები, ასევე, სკოლების დეკანებს შეხვდებიან, მოისმენენ დეტალურ ინფორმაციას საბაკალავრო პროგრამების შესახებ და მათთვის საინტერესო კითხვებზე მიიღებენ პასუხებს, რაც მათ შემდგომ გაუმარტივებს გადაწყვეტილების მიღების პროცესს.

On February 2, at 16:00, the first information meeting of 2023 will be held for entrants, which anyone can attend.
At the meeting, the participants will receive information about the undergraduate programs of the Caucasus University and the opportunities that CU offers to applicants.
Interested applicants will also meet the deans of the schools, hear detailed information about the bachelor's programs and get answers to the questions they are interested in, which will further simplify the decision-making process.
At the end of the meeting, the entrants will have the opportunity to visit the Caucasus University campus.