13 დეკემბერს, 09:00 საათზე, საკონფერენციო დარბაზში, კავკასიის უნივერსიტეტი გიწვევთ „სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაცია -SCSA-სა“ და „ინტერნეტის განვითარების ინიციატივა IDI-ს“ მიერ ორგანიზებულ მეხუთე საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციაზე - „ტელეკომუნიკაციები და უსაფრთხოება“. კონფერენციის მთავარი პარტნიორებია საქართველოს კომუნიკაციების კომისია, კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრი, RIPE NCC და ICANN.
ეს არის შესანიშნავი შესაძლებლობა, გაეცნოთ სფეროს უახლეს ტენდენციებს, მოუსმინოთ დარგის საერთაშორისო ექსპერტებს, მკვლევრებსა და პრაქტიკოსებს.

Registration Opens for the Fifth International Conference
Caucasus University invites you to the Fifth International Scientific-Practical Conference, Telecommunications and Security, organized by the Scientific Cyber Security Association (SCSA) and the Internet Development Initiative (IDI). The event will take place on December 13 at 09:00 in the university’s conference hall.
Conference partners include the Communications Commission of Georgia, the Caucasus University Cybersecurity Center, RIPE NCC, and ICANN.
The conference offers a valuable opportunity to explore the latest developments in the field and listen to leading international experts, researchers, and practitioners.