7-8 ივლისს, ბათუმში, სასტუმრო შერატონში, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ პროგრამის Jean Monnet პროექტის შესაბამისად "ევროკავშირის სამართლებრივი სახე"/LFEU ტარდება სამართლის ტრენინგების ციკლი ასოცირების შეთანხმების ფარგლებში.
ტრენინგ-მოდულები დაფინანსებულია და შესაბამისად დარეგისტრირებული მონაწილეებისთვის სრულიად უფასოა. ტრენინგის დასრულებისას, მონაწილეებს გადაეცემათ მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.
7 ივლისი
"ევროკავშირის სამართალი და ასოცირების შეთანხმება"- ტრენერი ეკატერინე ქარდავა.
„ევროკავშირი, არსი, ფასეულობები, მიზნები, ახნა“ - ტრენერი გურანდა ჭელიძე.
"ასოცირების შეთანხმება, ევროკავშირის შრომის დირექტივები და საქართველოს შრომის კოდექსი" - ტრენერი ეკატერინე ქარდავა
"პერსონალური მონაცემების დაცვის სამართლებრივი ჩარჩო ევროკავშირში, ევროსაბჭოსა და საქართველოში" - ტრენერი თამარ ქალდანი
8 ივლისი
"ევროკავშირსა და საქართველოში კარტელებისა და სახელმწიფო დახმარების რეგულირება" - ტრენერი სოლომონ მენაბდიშვილი
"საჯარო შესყიდვების სამართლებრივი ჩარჩო ევროკავშირსა და საქართველოში" - ტრენერი ლევან მოსახლიშვილი
ტრენინგი გამიზნულია ფართო სამიზნე აუდიტორიისათვის, კერძოდ, პროფესიული და აკადემიური წრეების წარმომადგენლებისთვის, საჯარო მოხელეების, ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლების, პრაქტიკული გამოცდილების მქონე სპეციალისტების, უნივერსიტეტების ადმინისტრაციული პერსონალის, ასოცირების შეთანხმების შესრულების მონიტორინგში ჩართული სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებისთვის.

On July 7-8, at the Sheraton Hotel in Batumi, in line with the EU-funded Erasmus + Jean Monnet project "Legal Face of the European Union"/LFEU, a cycle of legal trainings will be held within the framework of the Association Agreement.
The training modules are funded and therefore completely free for registered participants. At the end of the training, registered members will receive a certificate of participation.
July 7
"EU Law and Association Agreement" – Trainer - Ekaterine Kardava.
“EU, Essence, Values, Goals, Aspirations" – Trainer - Guranda Chelidze.
"Association Agreement, EU Labor Directives and the Labor Code of Georgia" – Trainer - Ekaterine Kardava
“Legal Framework for Personal Data Protection in the EU, the Council of Europe and Georgia" - Trainer - Tamar Kaldani
July 8
"Regulation of Cartels and State Aid in the EU and Georgia" - Trainer - Solomon Menabdishvili
"Legal Framework for Public Procurement in the EU and Georgia" - Trainer - Levan Mosakhlishvili
The training is aimed at a wide target audience, in particular, representatives of professional and academic circles, public officials, representatives of the business sector, specialists with practical experience, university administrative staff, representatives of the civil sector involved in monitoring the implementation of the Association Agreement.