პრე-აქსელერაციის დემო დღე
3 სექტემბერს, 15:00 საათზე, ახალციხეში, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრი,  საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ინიციატივითა და მხარდაჭერით გამართავს სამცხე-ჯავახეთის პრე-აქსელერაციის პროგრამის დასკვნით ღონისძიებას, დემო დღეს.
პრე-აქსელერატორის მთავარი მიზანი სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში მცხოვრები სტარტაპერებისა და მეწარმეების დახმარებაა საკუთარი ბიზნეს იდეების განვითარებაში, იდეიდან და პროდუქტიდან დაწყებული, GITA- ს 25 000 ლარიანი რეგიონალური საგრანტო პროექტის წარდგენით დამთავრებული.
პროგრამაში ტრენერების სახით ჩართულები იყვნენ სტარტაპ ეკოსისტემის აქტიური წარმომადგენლები, რომლებმაც პროგრამის მონაწილეებს 7 კვრიანი ინტენსიური ტრენინგების მეშვეობით საკუთარი ცოდნა და გამოცდილება გაუზიარეს.
პრე-აქსელერაციის პროგრამის ტრენერები:
ირაკლი სვანიძე - კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის მენეჯერი, CU - ს მოწვეული ლექტორი
სანდრო კანდელაკი - Student Hunt -ის თანადამფუძნებელი
ნიკოლოზ გოგოჭური - VRex - ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი
გიორგი რაზმაძე - Awork – ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი
დემო დღის ფარგლებში პროგრამის მონაწილე სტარტაპები წარმოადგენენ საკუთარი იდეების პრეზენტაციებს ინდუსტრიის ექსპერტების, ჟიურისა და დამსწრე აუდიტორიის წინაშე.

On September 3, at 15:00, in Akhaltsikhe, the Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University, with the initiative and support of the Georgian Innovation and Technology Agency (GITA), will hold the final event of the Samtskhe-Javakheti pre-acceleration program, the Demo Day, at Samtskhe-Javakheti State University.
The main goal of the pre-accelerator is to assist startups and entrepreneurs living in the Samtskhe-Javakheti region in the development of their own business ideas, starting from the idea and product, and ending with the presentation of a 25,000 GEL regional grant project to GITA.
Active representatives of the startup ecosystem participated in the program as trainers, sharing their knowledge and experience with the participants through 7 weeks of intensive training.
Pre-acceleration program trainers:
Irakli Svanidze - Manager of Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University, guest lecturer at CU
Sandro Kandelaki - co-founder of Student Hunt
Nikoloz Gogochuri - co-founder and CEO of VRex
Giorgi Razmadze - co-founder and executive director of Awork
As part of the demo day, the startups participating in the program will present their ideas to industry experts, the jury and the audience.