21 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტს AUF-ის რეგიონული დირექტორი, მუჰამედ კეტატა და ამავე ორგანიზაციის ხელმძღვანელი საქართველოში თამარ ღარიბაშვილი ეწვივნენ.
კავკასიის უნივერსიტეტსა და ვარშავის უნივერსიტეტს, პოლონეთი, (University of Warsaw, Poland) შორის ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმებას მოეწერა ხელი.
კავკასიის უნივერსიტეტსა და ვანდეს კათოლიკურ უნივერსიტეტს, საფრანგეთი (ICES Catholic University of Vendée), შორის ურთიერთთანამშრომლობის შეთანხმებას მოეწერა ხელი.
12-16 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, გდანსკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი (University of Gdansk, Poland) სამართლისა და ადმინისტრირების და ენის ფაკულტეტების ადმინისტრაციის წარმომადგენლებსა და კატოვიცეს ეკონომიკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი (University of Economics in Katowice, Poland) პროფესორს, საერთაშორისო ეკონომიკის დეპარტამენტიდან, Erasmus + აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში უმასპინძლა.
16 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, მედიცინის პროგრამის უცხოელი სტუდენტებისათვის, მორიგი საორიენტაციო შეხვედრა გაიმართა.
5-9 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ტერამოს უნივერსიტეტის, იტალია (University of Teramo, Italy) პროფესორ ნიკო ბორტოლეტოსა (Nico Bortoletto) და კაშტელო ბრანკოს პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის, პორტუგალია (Polytechnic University of Castelo Branco, Portugal) წარმომადგენლებს - კონსეისაო ბაპტისტას და ჯოაო პედრო ლუზს (Conceição Baptista, Joāo Pedro Luz) Erasmus + აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში უმასპინძლა.
29 მაისიდან 2 ივნისის ჩათვლით, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ტერამოს უნივერსიტეტის, იტალია (University of Teramo, Italy) სამართალმცოდნეობის პროფესორს - ომარ მაკიმოვ პალოტას (Omar Makimov Palotta) Erasmus+ აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
30 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, კაუნასის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (Kauno Kolegija University of Applied Sciences) და ვილნიუსის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (Vilniaus Kolejiga University of Applied Sciences) წარმომადგენლებს უმასპინძლა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ „ისწავლე ლიეტუვაში“ (Study in Lithuania) სააგენტოს წარმომადგენლებიც.
22-26 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, საერთაშორისო კვირეულის პროგრამას (International Staff Week Program) უმასპინძლა. პროგრამაში მონაწილეობა მიიღო 20-ზე მეტმა აკადემიურმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ევროპის 15-მდე პარტნიორი უნივერსიტეტიდან.
კავკასიის უნივერსიტეტში, პარტნიორი უნივერსიტეტების მონაწილეობით, საერთაშორისო კვირეული მიმდინარეობს.