კავკასიის უნივერისტეტის ვიცე-პრეზიდენტის სამუშაო ვიზიტი ტუშას უნივერსიტეტში
17-18 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით - ირენა მელუა ტუშას უნივერსიტეტში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა, რომელსაც ამავე უნივერსიტეტის რექტორმა პროფესორმა სტეფანო უბერტინმა (Stefano Ubertini) უმასპინძლა.
კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტის, პოლონეთი, მოკლევადიანი საზაფხულო პროგრამის დასრულება (SPINAKER)
კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტის ერთობლივი საზაფხულო პროგრამა: SPINAKER – Heritage, Art and Business Intensive Programme წარმატებით დასრულდა.
რისებას უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
3-7 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, რისებას უნივერსიტეტის, ლატვია, (RISEBA University, Latvia) წარმომადგენლებს ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
Admission for Fall 2023 is Open
Do you want to study in a multicultural and interdisciplinary environment? Don’t miss the opportunity to apply for upcoming academic year at CU!
კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლის ვიზიტი რედბაუდის უნივერსიტეტში
2023 წლის 26-30 ივნისს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროგრამის (Erasmus+ Mobility program) ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლასა და რედბაუდის უნივერსიტეტს (Radboud University Nijmegen, the Netherlands) შორის არსებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე მოქმედებს
კავკასიის უნივერსიტეტის მორიგი საერთაშორისო აღიარება
კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ირენა მელუა, ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო ასოციაციის (NIBES) მმართველი საბჭოს წევრი გახდა. მის კანდიდატურას ასოციაციის წევრებმა ერთხმად დაუჭირეს მხარი რიგით 27-ე ყოველწლიურ კონფერენციაზე, რომელიც ინდონეზიაში, გაჯა მადას უნივერსიტეტში (Gadjah Mada University)  გაიმართა.
19-23 ივნისს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროგრამის (Erasmus+ Mobility program) ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლასა და რედბაუდის უნივერსიტეტს, ჰოლანდია (Radboud University)
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, შავი ზღვის უნივერსიტეტების კავშირის აღმასრულებელი საბჭოს წევრად და ქართული უნივერსიტეტების წარმომადგენლად აირჩიეს
26 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი - კახა შენგელია, ხმათა უმრავლესობით, შავი ზღვის უნივერსიტეტების კავშირის (The Black Sea Universities Network – BSUN), აღმასრულებელი საბჭოს წევრად აირჩიეს. აღნიშნული მანდატით კი ოფიციალურად წარადგენს საქართველოს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს საბჭოში.
ნეო სამეცნიერო მედიცინისა და ტექნოლოგიების ინსტიტუტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტი
16 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, ნეო სამეცნიერო მედიცინისა და ტექნოლოგიების ინსტიტუტის, ინდოეთი (Neo Institute Of Medical Sciences And Technology, India) დირექტორს, დოქტორ ბ. დივია სუნითა რაჯს (Dr B Divya Sunitha Raj), ოპერაციების მთავარ მენეჯერს, ბატონ ვ. შრი როჰიტსა (Mr V Sri rohit) და საერთაშორისო ურთიერთობების ხელმძღვანელს, ანიმშას (Animisha) უმასპინძლა.
მემორანდუმის გაფორმება კავკასიის უნივერსიტეტსა და The White Medical College & Hospital შორის
12 მაისს, ინდოეთში, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა კავკასიის უნივერსიტეტსა და ინდოეთის  The White Medical College & Hospital-ს შორის.