2023 წლის 26-30 ივნისს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროგრამის (Erasmus+ Mobility program) ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლასა და რედბაუდის უნივერსიტეტს (Radboud University Nijmegen, the Netherlands) შორის არსებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე მოქმედებს
კავკასიის უნივერსიტეტის მორიგი საერთაშორისო აღიარება
კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ირენა მელუა, ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო ასოციაციის (NIBES) მმართველი საბჭოს წევრი გახდა. მის კანდიდატურას ასოციაციის წევრებმა ერთხმად დაუჭირეს მხარი რიგით 27-ე ყოველწლიურ კონფერენციაზე, რომელიც ინდონეზიაში, გაჯა მადას უნივერსიტეტში (Gadjah Mada University)  გაიმართა.
19-23 ივნისს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროგრამის (Erasmus+ Mobility program) ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლასა და რედბაუდის უნივერსიტეტს, ჰოლანდია (Radboud University)
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, შავი ზღვის უნივერსიტეტების კავშირის აღმასრულებელი საბჭოს წევრად და ქართული უნივერსიტეტების წარმომადგენლად აირჩიეს
26 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი - კახა შენგელია, ხმათა უმრავლესობით, შავი ზღვის უნივერსიტეტების კავშირის (The Black Sea Universities Network – BSUN), აღმასრულებელი საბჭოს წევრად აირჩიეს. აღნიშნული მანდატით კი ოფიციალურად წარადგენს საქართველოს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს საბჭოში.