11 აპრილს, 16:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში, გაიმართება ტურიზმის სკოლის პროფესორის გიორგი ბრეგაძის საჯარო ლექცია თემაზე - ,,კურორტის სტატუსის მინიჭებასთან დაკავშირებული რეგულაციები, როგორც ტურიზმის განვითარების მნიშვნელოვანი ბერკეტი''.
ლექციის ფარგლებში, ტურიზმის სკოლის პროფესორი გიორგი ბრეგაძე ისაუბრებს კურორტის სტატუსის მინიჭების პროცედურებზე აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნების მაგალითზე. შევაფასებთ, როგორ შეიძლება ამ ქვეყნების გამოცდილების გაზიარებამ ხელი შეუწყოს საქართველოს ტურიზმის მდგრად განვითარებას და ტურისტული სერვისების ხარისხის გაუმჯობესებას.

On April 11, at 16:00, a public lecture by Professor Giorgi Bregadze of the School of Tourism will be held at the Caucasus University Library on the topic - "Regulations related to granting resort status as an important lever for tourism development".
As part of the lecture, Professor Giorgi Bregadze of the School of Tourism will discuss the procedures for granting resort status using the experiences of Eastern European countries as a reference. The lecture will also assess how sharing these countries' practices can contribute to the sustainable development of Georgian tourism and improving the quality of tourism services.