საჯარო ლექცია თემაზე - აღმოაჩინე, გამოიკვლიე, იმოქმედე: კვლევის მნიშვნელობა სხვადასხვა სფეროში
5 მაისს, 13:30 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში, გაიმართება საჯარო ლექცია თემაზე - ,, აღმოაჩინე, გამოიკვლიე, იმოქმედე: კვლევის მნიშვნელობა სხვადასხვა სფეროში”.
ლექციას წარუძღვებიან:
• ანი ლორთქიფანიძე - კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი. WAPOR-ის ეროვნული წარმომადგენელი საქართველოდან. Gallup International Association-ის ვიცე პრეზიდენტი.“ ტრი მედია ინტელიჯენსის“ კვლევის დირექტორი;
• მზია სილაგაძე- „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ დირექტორი;
• რატი შუბლაძე- სოციოლოგიის დოქტორი. საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), სოციოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელი;
• ერეკლე ანთაძე- თავისუფალი უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი. „გორბის“ უფროსი პროექტების მენეჯერი;
• ნატა ნაკაიძე- ელიავას ფაგოთერაპიის ცენტრის ექიმი-მკვლევარი. თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის, გენეტიკის და მოლეკულური ბიოლოგიის მოწვეული ლექტორი. პროფ. ჟორდანიას და პროფ. ხომასურიძის რეპროდუქტოლოგიის ინსტიტუტის ექიმი-რეზიდენტი, რეპროდუქტოლოგი.
შეხვედრაზე განიხილება კვლევის მნიშვნელობა სხვადასხვა სფეროში — მედიცინიდან მარკეტინგამდე, სოციოლოგიიდან სხვა დისციპლინებამდე.
ასევე მოვისმენთ პროფესიონალების გამოცდილებებს სხვადასხვა სფეროდან, რომლებიც მოგვიყვებიან როგორ ცვლის კვლევა არა მხოლოდ აკადემიურ სივრცეს, არამედ ჩვენს ყოველდღიურ ცხოვრებასაც. ასევე გაგაცნობთ ორგანიზაცია WAPOR-ს (World Association for Public Opinion Research) და მის პარტნიორობას კავკასიის უნივერსიტეტთან.

Public Lecture on the topic - Discover, Explore, Act: The Importance of Research in Various Fields
On May 5, at 13:30, a public lecture on the topic - "Discover, Explore, Act: The Importance of Research in Various Fields" will be held at the Caucasus University Library.
The lecture will be led by:
• Ani Lortkipanidze - Visiting Lecturer at Caucasus University. National Representative of WAPOR from Georgia. Vice President of Gallup International Association. Research Director at Tri Media Intelligence;
• Mzia Silagadze - Director of Tri Media Intelligence;
• Rati Shubladze - Doctor of Sociology. Head of the Sociology Program at the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA);
• Erekle Antadze - Visiting Lecturer at the Free University. Senior Project Manager at GORBI;
• Nata Nakaidze - Researcher at the Eliava Phage Therapy Center. Visiting Lecturer in Genetics and Molecular Biology at Tbilisi State Medical University. Resident Physician at the Prof. Zhordania and Prof. Khomasuridze Institute of Reproductology, Reproductive Medicine Specialist.
The meeting will discuss the importance of research in various fields — from medicine to marketing, from sociology to other disciplines.
Professionals from various fields will also share their experiences and speak about how research is changing not only the academic space, but also our daily lives. We will also introduce you to the organization WAPOR (World Association for Public Opinion Research) and its partnership with Caucasus University.