გაცნობებთ, რომ ევროკომისიის მიერ ჰორიზონტ 2020-ის პროგრამის ფარგლებში,  საპროექტო განაცხადების კონკურსი „Specific Grant Agreement European Low-Power Microprocessor Technologies 2020" გამოცხადდა.
• მეორე თაობის დაბალი ენერგიის დამუშავების სისტემის განყოფილებების განვითარება განაცხადის აჩქარების მიზნით;
• შემუშავებული დაბალი ენერგიის დამუშავების სისტემის დანადგარების პირველი თაობის დამოწმება;
• აპარატურისა და პროგრამული უზრუნველყოფის შემუშავების პლატფორმის მხარდაჭერა, რომელიც განსხვავდება სხვადასხვა პროცესორისა და ამაჩქარებლის ტიპებს შორის.
საპროექტო განაცხადებში აღწერილი უნდა იყოს, თუ როგორ უზრუნველყოფს კონტრიბუციას პროექტში წარმოდგენილი აქტივობები, ასევე, თუ როგორ გავლენას მოახდენს პროექტში გათვალისწინებული აქტივობები შედეგზე და რამდენად გაზომვადი იქნება იგი. საჭიროების შემთხვევაში, საპროექტო განაცხადი უნდა მოიაზრებდეს სინერგიისა და თანადაფინანსების მოძიებას შესაბამისი ეროვნული ან რეგიონალური კვლევითი და ინოვაციური პროგრამებიდან, მათ შორის სტრუქტურული ფონდებიდან, რომლებიც მიმართული იქნება ე.წ. “ჭკვიან” სპეციალიზაციასაკენ.
პროექტისათვის განსაზღვრული ბიუჯეტი არის 35 მილიონი ევრო. პროექტის ხანგრძლივობა უნდა იყოს 3 წლამდე.
საპროექტო განაცხადების წარდგენის დედლაინი არის 12 იანვარი, 2021 წელი (17:00 ბრიუსელის დროით).
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, ეწვიოთ ოფიციალურ ვებ-გვერდს.
საპროექტო განაცხადის წარდგენის შემთხვევაში, გთხოვთ, აუციცილებლად გვაცნობოთ საგრანტო პროექტების დაცვით.

We would like to inform you that the European Commission has announced a competition for project applications "Specific Grant Agreement European Low-Power Microprocessor Technologies 2020" within the framework of the Horizon 2020 program.
The subject of the project application should be the following:
• Development of second generation low energy general purpose processing system equipment;
• Development of second generation low energy processing system units to accelerate application;
• Certification of the first generation of developed low energy processing system equipment;
• Support for hardware and software development platform that differs between different processor and accelerator types.
Project applications should describe how the project activities contribute to the project, as well as how the project activities will affect the outcome and how measurable it will be. If necessary, the project application should consider seeking synergies and co-financing from relevant national or regional research and innovation programs, including structural funds, which will be directed to the so-called "smart" specialization.
The budget for the project is 35 million euros. The duration of the project should be up to 3 years.
The deadline for submission of project applications is January 12, 2021 (17:00 Brussels time).
If you are interested, please visit the official website.
In case of submitting a project application, please be sure to inform us in compliance with the grant projects.