2010 წლის 16-17 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარდა სამართლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა განხილული იყო შემდეგი თემები:
მაგისტრანტი ირაკლი საყვარელიძე - ,,სასაქონლო ნიშნების ფარდობითობა ინტელექტუალური საკუთრების სამართლის სხვა ობიექტებთან" (თემის ხელმძღვანელი - ნიკოლოზ გოგილიძე);
მაგისტრანტი ეკა შუბითიძე - ,,საერთაშორისო იურიდიული ორმაგი დაბეგვრის წარმოშობის მიზეზები და თავიდან აცილების საშუალებები" (თემის ხელმძღვანელი - ზვიად როგავა);
მაგისტრანტი ზურაბ კაკაბაძე - ,,უცხოური ინვესტიციების სამართლებრივი რეგულირების ძირითადი კონცეპტუალური პრობლემები" (თემის ხელმძღვანელი - გიორგი ლორია);
მაგისტრანტი ქეთევან ხუროძე - "დოკუმენტალური აკრედიტივის სამართლებრივი რეგულირება" (თემის ხელმძღვანელი - თამარ გოგოლაშვილი).
საკვალიფიკაციო კომისიის გადაწყვეტილებით მხოლოდ სამი სტუდენტის საკითხს განიხილავს სამართლის სკოლის საბჭო მაგისტრის აკადემიური ხარისხის მინიჭების შესახებ.

On July 16-17, 2010, the defense of master's theses in law was held at Caucasus University. The following topics were discussed:
Master Irakli Sakvarelidze - "Relativity of Trademarks with Other Objects of Intellectual Property Law" (Head of the Community - Nikoloz Gogilidze);
Master Eka Shubitidze - "Reasons for the origin of international legal double taxation and means of avoidance" (Head of the community - Zviad Rogava);
Master Zurab Kakabadze - "Basic Conceptual Problems of Legal Regulation of Foreign Investments" (Head of the community - Giorgi Loria);
Master Ketevan Khurodze - "Legal Regulation of Documentary Letter of Credit" (Head of the Community - Tamar Gogolashvili).
According to the decision of the Qualification Commission, the issue of only three students will be considered by the School of Law Council for the award of a Master's degree.