ქვეყნის სწრაფი განვითარების მიზნით, 2016 წლის 17 ივნისიდან საქართველოს მთავრობის რეფორმების 4-პუნქტიანი გეგმის ფარგლებში, ინოვაციური ბიზნესის ხელშეწყობის პროგრამა „სტარტაპ საქართველო" დაიწყო. „სტარტაპ საქართველოს" დაწყების მიზანია მოქალაქეებს, განსაკუთრებით კი ახალგაზრდებს, ვისაც აქამდე ფინანსური რესურსის არქონის გამო არ შეეძლოთ ბიზნესის დაწყება, მიეცეთ უნიკალური შანსი განახორციელონ თავიანთი ბიზნეს-იდეები და დაიწყონ საკუთარი ბიზნესი.
ბიზნეს იდეა სტარტაპ საქართველოზე წარადგინეს კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის მეოთხე კურსის სტუდენტებმა . 726 განაცხადიდან მათი იდეა 146 მაღალტექნოლოგიური ბიზნეს იდეის ნუსხაში მოხვდა, შემდგომ კი 51 ფინალისტს შორის მოხვდნენ. ფინალისტებისთვის ჩატარდა ტრენინგები სილიკონ ველის ექსპერტებისაგან. 24 აგვისტოს კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები წარმატებით წარსდგნენ ვენჩურული ინვესტორების წინაშე და შესაბამისად მოხვდნენ საბოლოო გამარჯვებულების სიაში, ანუ ოცეულში. გამარჯვებული გუნდები საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა გამოაცხადა და მათ გადაეცათ 100 000 ლარი იდეების განხორციელებისათვის.
ჩვენი გუნდის წევრები CSB-ის სტუდენტები არიან: გიორგი ნადარეიშვილი (რომელმაც გაპიტჩა ინვესტორების წინაშე), თინათინ ჩქოტუა, ნაზი მგელაძე. ჩვენი იდეაა რეკლამა მანქანებზე, კომპანიის დასახელება Edvex.

In order to promote the country's rapid development, the innovative ‘Startup Georgia’ business was launched on June 17, 2016 within the framework of the 4-point Reform Plan of the Government of Georgia. The goal of launching ‘Startup Georgia’ is to provide citizens, especially young people, who have never been able to start a business due to lack of financial resources, to have a unique chance to implement their business ideas and start their own businesses.
The business idea for Startup Georgia was presented by the fourth year students of Caucasus School of Business. Out of 726 applications, their idea was included in the list of 146 high-tech business ideas, followed by 51 finalists. The finalists were trained by experts from Silicon Valley. On August 24, the students of Caucasus University successfully appeared before the venture investors and were placed on the list of final winners, ie platoon. The winning teams were announced by the Prime Minister of Georgia and they were awarded GEL 100,000 to implement the ideas.
Our team members are CSB students: Giorgi Nadareishvili (who presented the pitch to investors), Tinatin Chkutua, Nazi Mgeladze. Our idea is to advertise on cars, the company name is Edvex.