CSH-ის პროფესორის მოხსენება საერთაშორისო ნეირომეცნიერების სკოლის ლექციათა ციკლში
კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის აფილირებულმა ასოცირებულმა პროფესორმა მაია მაჭავარიანმა, მოწვეული სპიკერის სტატუსით, მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო ნეირომეცნიერების სკოლის ლექციათა ციკლში, მოხსენებით ,,How Brain Chemistry shapes Emotions, Cognition, and Behavior".
მიმდინარე წლის საერთაშორისო ნეირომეცნიერების სკოლის თემა არის „ტვინის ნეიროქიმიური საიდუმლოებების აღმოჩენა: ნეიროქიმიისა და ნეირომეცნიერების ინტეგრირება ინოვაციური თერაპიისთვის“, რომელიც გაიმართა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ბაზაზე  22-26 მაისს.
აღნიშნული ღონისძიება ტარდება  ევროპის ნეირომეცნიერების საზოგადოებების ფედერაციის (FENS - Federation of European Neuroscience Societies) და ტვინის კვლევის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IBRO - International Brain Research Organization)  მხარდაჭერით. იგი მიზნად ისახავს ნეირომეცნიერების მიმართულებით სტუდენტებისა და ახალგაზრდა სპეციალისტების  თეორიული და პრაქტიკული ცოდნის გაღრმავებას, სფეროს წამყვანი სპეციალისტებისა და მიღწევების გაცნობას, სამეცნიერო კონტაქტების უზრუნველყოფას.

CU affiliated professor (School of Humanities and Social Sciences), Dr Maia Machavariani, participated in the international Neuroscience school as an invited speaker on the topic: 'How Brain Chemistry shapes Emotions, Cognition, and Behaviour''.
The International Neuroscience School, with the theme “Unlocking the Neurochemical Mysteries of the Brain: Integrating Neurochemistry and Neuroscience for Innovative Therapies,” was held from May 22-26, 2025, at Tbilisi State Medical University.
Neuroscience School, in collaboration with FENS (Federation of European Neuroscience Societies) and IBRO (International Brain Research Organisation), offers a dynamic and immersive learning experience for early-career neuroscientists, providing access to the latest advancements in neuroscience. It is an inclusive platform where participants engage in interactive lectures, hands-on workshops, and direct mentorship from leading experts in the field.