22-25 ივნისს, აშშ-ის ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ტურიზმისა და ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტ-მკვლევართა ჯგუფი და კავკასიის ტურიზმის სკოლის სტუდენტები ერთობლივი კვლევითი პროექტის ფარგლებში კახეთში იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის მიზანი იყო საქართველოს ღვინისა და გასტრონომიული ტურიზმის პოტენციალის შესწავლა კახეთის რეგიონის მაგალითზე.
მონაწილეები შეხვდნენ ტურიზმის ინდუსტრიის წარმომადგენლებს, ადმინისტრაციასა და სხვადასხვა დარგობრივ ასოციაციებს, რომლის ფარგლებშიც გამოიკითხეს ღვინისა და გასტრონომიის ტურისტული მომსახურების ძირითად ობიექტები. აღნიშნული კვლევის შედეგად სტუდენტები შეიმუშავებენ რეკომენდაციებს, რომლებიც შეეხება: ახალი პროდუქტების შეთავაზებას, ხარისხის გაუმჯობესებას, ახალი ბაზრების ათვისებას, პოზიციონირებისა და მარკეტინგის ეფექტიანობის გაუმჯობესებას. კვლევის შედეგების პრეზენტაცია 1 ივლისს კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართება.
კავკასიის უნივერსიტეტს აშშ-ის ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ტურიზმისა და ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტ-მკვლევართა ჯგუფი 19 ივნისს ესტუმრა ორკვირიანი ვიზიტით.
პროექტი ხორციელდება კავკასიის უნივერსიტეტის, ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტისა, საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ერთობლივი საკვლევი პროექტის ფარგლებში და USAID-ის ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამის მხარდაჭერით.

On June 22-25, a group of tourism and business administration students-researchers from George Washington University and students of Caucasus Tourism School of were in Kakheti as part of a joint research project.
The purpose of the visit was to study the potential of Georgian wine and gastronomic tourism on the example of the Kakheti region.
The participants met with the representatives of the tourism industry, administration and various industry associations, within the framework of which they conducted interviews with the main facilities of wine and gastronomy tourism services. As a result of the mentioned research, students will develop recommendations regarding: offering new products, improving quality, entering new markets, improving positioning and marketing effectiveness. The presentation of the research results will be held on July 1 at Caucasus University.
On June 19, a group of tourism and business administration student-researchers from George Washington University came to Caucasus University for a two-week visit.
The project is implemented within the framework of the joint research project of Caucasus University, George Washington University, the National Tourism Administration of Georgia, with the support of the USAID Economic Security Program.