საქართველოში „ევროპული საჯარო სამართლის ორგანიზაცია“ (EPLO) დაარსდა
13 აგვისტოს, იუსტიციის სამინისტროში გაფორმდა მემორანდუმი, რომლის თანახმადაც, საქართველოში „ევროპული საჯარო სამართლის ორგანიზაციის“ (EPLO) სამხრეთ კავკასიის ფილიალი დაარსდა.
მნიშვნელოვანია, რომ საქართველოში დაფუძნდა „ევროპული საჯარო სამართლის ორგანიზაციის“ სამხრეთ კავკასიის წარმომადგენლობა და შეთანხმების მიღწევის პროცესში დიდი წვლილი შეიტანა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, რომელიც აქტიურად იყო ჩართული აღნიშნულ პროექტში.
„ევროპული საჯარო სამართლის ორგანიზაცია“ (EPLO) საერთაშორისო ორგანიზაციაა და მისი მიზანი საჯარო სამართლისა და მმართველობის მეშვეობით ევროპული ღირებულებების გავრცელებაა. „EPLO“-ს სამხრეთ კავკასიის რეგიონული წარმომადგენლობა უზრუნველყოფს ამ სფეროში საგანმანათლებლო, კვლევითი სამუშაოებისა და საერთაშორისო ტრენინგების ჩატარებას. გარდა ზოგადსაგანმანათლებლო, კვლევითი, სასწავლო და საერთაშორისო თანამშრომლობის ღონისძიებებისა, „EPLO“ თბილისში ევროპული სამართლისა და მმართველობის სკოლას (ELGS) დააფუძნებს, უხელმძღვანელებს და განახორციელებს ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე „EPLO“-ს სასწავლო, საგანმანათლებლო, სამეცნიერო და ანალიტიკურ პროექტებს.
„EPLO“-ს რეგიონულ ფილიალს საქართველოში ექნება წვდომა „EPLO“-ს ყველა სამეცნიერო პუბლიკაციასა და საგანმანათლებლო რესურსზე. „EPLO“-ს სამხრეთ კავკასიის რეგიონული ფილიალი თანამედროვე სამეცნიერო დისკუსიების მეშვეობითა და საუკეთესო ინტელექტუალური რესურსების გაერთიანებით, ხელს შეუწყობს აღნიშნულ საკითხებზე ცოდნის გაღრმავებას და ამ პროცესში ევროპული სამართლის საუკეთესო გამოცდილებების გაზიარებას.

On August 13, a memorandum was signed at the Ministry of Justice, according to which the South Caucasus branch of the European Public Law Organization (EPLO) was established in Georgia.
It is important to note that the South Caucasus office of the European Public Law Organization was established in Georgia and that the President of the Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, who was actively involved in the project, made a great contribution to the agreement process.
The European Public Law Organization (EPLO) is an international organization, their goal is to spread European values through public law and governance. EPLO South Caucasus Regional Office provides educational, research and international training in these fields. In addition to general education, research, training and international cooperation activities, EPLO will establish, lead and implement the EPLO European Law and Governance School (ELGS) in Tbilisi, leading and implementing EPLO training, educational, scientific and analytical projects at the national and international levels.
The EPLO Regional Branch in Georgia will have access to all EPLO scientific publications and educational resources. EPLO South Caucasus Regional Branch, through state-of-the-art scientific discussions and unification of the best intellectual resources, will help deepen knowledge on these issues and share best practices in European law in the process.