6-8 ივნისს, ევროკავშირის ERASMUS+ ინსტიტუციური განვითარების პროექტის, „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში (Strengthening the Quality and Relevance of the 3rd mission in Georgian Universities - SQUARE)“ ფარგლებში, ტურკუს უნივერსიტეტმა სასწავლო ვიზიტს უმასპინძლა.
სასწავლო ტურში 8 პარტნიორი უნივერსიტეტისა და შესაბამისი საჯარო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტიდან მონაწილეობა მიიღო კვლევისა და მონაცემთა ანალიზის სამსახურის უფროსმა, მაცაცო ტეფნაძემ.
სასწავლო ტურის ფარგლებში, ტურკუს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა სასწავლო ტურის მონაწილეებს გაუზიარეს ინფორმაცია ტურკუს უნივერსიტეტის მესამე მისიის მიზნებისა და აქტივობების შესახებ. მონაწილეებს ასევე წარუდგინეს პრეზენტაციები ტურკუს უნივერსიტეტის დაფინანსებაზე მესამე მისიის ეფექტის გაზომვასთან დაკავშირებით. მონაწილეები ასევე გაეცნენ ტურკუს უნივერსიტეტში არსებულ ინოვაციურ სერვისებს, და თანამშრომლობას კომპანიებთან, როგორც კვლევის კომერციალიზაციის მხარდამჭერ საშუალებას.
პროექტ SQAURE-ის მიზანია უნივერსიტეტების მესამე მისიის ხარისხისა და რელევანტურობის გაუმჯობესება. პროექტის ფარგლებში ქართული უნივერსიტეტები საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობით შექმნიან მეთოდოლოგიას და გზამკვლევებს მესამე მისიის დაგეგმვის, დანერგვის, განხორციელებისა და შეფასების შესახებ და შეიმუშავებენ მესამე მისიის სტრატეგიას.

On June 6-8, within the framework of the EU Erasmus + project, - Strengthening the Quality and Relevance of the Third Mission in Georgian Universities - SQUARE”, University of Turku hosted a study tour. Within the project partnership, Matsatso Tepnadze, Head of Research and Data Analysis Office at Caucasus University participated in the study tour together with the representatives from 8 partner universities and appropriate public institutions from Georgia.
During the study visit, the representatives of the University of Turku shared with the participants the information about the 3M goals, organization, and activities. Participants also attended the presentations about measuring 3M activities and effect of 3M on university financing, and accreditations and auditions related to 3M at the University of Turku. Participants also got acquainted with the Innovation Services at the University of Turku and company collaboration as a means of supporting the commercialization of research.