17 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში ჩატარდა ჟან მონე 2019 წლის გამარჯვებული პროექტის „ევროპული სწავლების სამკუთხედი“ (TEESS) - პრეზენტაცია. პრეზენტაციას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები, პროფესორ-მასწავლებლები და ევროპისმცდონეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტები.
პრეზენტაცია გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დირექტორმა ირენა მელუამ, რომელიც მიესალმა პროექტის გუნდს და დამსწრე საზოგადოებას და კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის სახელით აღნიშნა Erasmus+ პროგრამებისა და ამ პროგრამებში კავკასიის უნივერსიტეტის მონაწილეობის შესახებ, ხაზი გაუსვა ევროპული სწავლების საუნივერსიტეტო გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობას დევნილებითა და ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებული რეგიონების სკოლების მოსწავლეთა და მასწავლებელთათვის, მათი ოჯახებისათვის.
პროექტის კოორდინატორმა, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის აფილირებულმა პროფესორმა გურანდა ჭელიძემ აუდიტორიას გააცნო პროექტის მიზნები, პროექტით გათვალისწინებული ღონისძიებები, პროექტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი. მანვე ისაუბრა პროექტის განხორციელებაში საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მონაწილეობის მნიშვნელობისა და პროექტის შედეგად მოსალოდნელი გავლენების შესახებ. აუდიტორიის წინაშე წარსდგა პროექტის წამყვანი ექსპერტი, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ასოცირებული პროფესორი, ეკატერინე ქარდავა. სტუდენტებს სიტყვით მიმართა ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა დავით ნატროშვილმა, რომელმაც აღნიშნა სკოლის აკადემიური პერსონალისა და სტუდენტების როლის შესახებ კონკრეტული სამიზნე ჯგუფების ცნობიერების ამაღლებაში, ევროპული ინტეგრაციის შესაძლებლობებისა და პერსპექტივების გააზრებაში. დასასრულს, პროექტის გუნდმა უპასუხა დასმულ შეკითხვებს.

On the 17th of December, 2019, Caucasus University conference hall hosted the presentation of Jean Monnet 2019 project “Triangle Effect of European Studies at schools” (TEESS).
The presentation was attended by representatives of Caucasus University administration, professors and students of the European Studies bachelor program. The presentation was opened by Irena Melua, Director of International Relations and Projects Department at Caucasus University. She welcomed the project team and the audience on behalf of President of the Caucasus University and underlined the importance of Erasmus + programs and CU participation in the program.
Mrs. I. Melua emphasized the significance of sharing the European Studies experience to the students and teachers of schools in IDPs and ethnic minorities.
Project Coordinator, Prof. Guranda Tchelidze, Affiliated Professor of Caucasus School of Humanities and Social Sciences presented the project's objectives, activities, project administrative and academic staff to the audience. She also spoke about the importance of participation of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport in the project implementation. Lead expert of the project, Associate Professor of Caucasus School of Law, Ekaterine Kardava, addressed to the audience.
The Dean of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences David Natroshvili highlighted the role of the academic staff and students in raising awareness of specific groups, understanding European integration opportunities and perspectives. At the end, the project team answered the questions.