3 აპრილს, სსიპ აფხაზეთის მე-2 საჯარო სკოლის ორგანიზებით ჩატარდა მოსწავლეთა საგაზაფხულო - სასკოლო კონფერენცია თემაზე “წარმატებული ადამიანების წარმატების ფორმულა”.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო 14 მოსწავლემ. მათ ნაშრომებს რეცენზირება გაუწიეს და მონაწილეთა შორის გამარჯვებულები გამოავლინეს კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებმა.
კონფერენციის მონაწილეებს გადაეცათ მონაწილეობის სერტიფიკატი; I, II, III ადგილზე გასულ მოსწავლეებს სამახსოვრო საჩუქრები. დაისახა სამომავლო ერთობლივი პროექტების განხორციელების გეგმები.

Abkhazia Public School No.2 and School of Humanities and Social Sciences Joint Project - School Conference of Schoolchildren
7 April 2025
On April 3, Abkhazia Public School No. 2 hosted a spring school conference titled “The Formula for Success of Successful People”.
14 students participated in the conference. Their works were reviewed and the winners were selected by the final-year students of the European Studies Bachelor’s program at the School of Humanities and Social Sciences. The participants of the conference received certificates of participation; the students in first, second, and third places received commemorative gifts.