- უზრუნველყოფს სასწავლო კურსებზე და სხვა კომპონენტებზე სტუდენტთა რეგისტრაციის გახსნას, პროცესზე კონტროლს და, საჭიროების შემთხვევაში, შესაბამისი დახმარების/კონსულტაციის გაწევას;
- მუდმივ მონიტორინგს უწევს სასწავლო პროცესის მიმდინარეობის ორგანიზაციულ მხარეს, რა დროსაც ყოველდღიურ ურთიერთობებს აწარმოებს აკადემიურ პერსონალთან და სტუდენტებთან;
- უზრუნველყოფს აკადემიური პროგრამის შესაბამისი სასწავლო კურსების რეგისტრაციას უნივერსიტეტის ელექტრონულ ბაზაში;
- ამზადებს სემესტრულ სასწავლო განრიგს (ცხრილს) და საგამოცდო ცხრილებს;
- უფლებამოსილების ფარგლებში მონაწილეობას იღებს პროგრამის თვითშეფასებისა და სემესტრული ანგარიშის მომზადების პროცესში;
- კომპეტენციის ფარგლებში ერთვება ავტორიზაციისა და პროგრამული აკრედიტაციის პროცესში;
- კომპეტენციის ფარგლებში ხელს უწყობს სტუდენტთა სამეცნიერო საქმიანობას. ახდენს სტუდენტთა ინფორმირებას სასკოლო სამეცნიერო კონფერენციების შესახებ და უწევს ორგანიზებას;
- ორგანიზებას უწევს ლექტორებთან საერთო შეხვედრებს, ხოლო ახალ ლექტორებთან საორიენტაციო შეხვედრებს პერსონალის მართვის დეპარტამენტის ჩართულობით;
- სტუდენტთა მობილობის და/ან სტატუსის აღდგენის დროს, მონაწილეობას იღებს მათ მიერ ათვისებული კრედიტების აღიარების პროცესში;
- მონაწილეობას იღებს სკოლისთვის საჭირო პარტნიორი ორგანიზაციების მოძიების პროცესში;
- ატარებს საჭირო ღონისძიებებს სასწავლო ლიტერატურით სტუდენტების უზრუნველყოფისათვის;
- ზრუნავს სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების (კატალოგის) შექმნა/განახლებაზე;
- უზრუნველყოფს საგამოცდო მასალების დროულ მოპოვებას, გაცნობას და უფლებამოსილების ფარგლებში, ტექნიკურ/სტილისტურ და შინაარსობრივი მხარის გადამოწმებას კონკრეტული სასწავლო კურსის სილაბუსთან მიმართებაში;
- ფინანსურ დეპარტამენტთან ერთად ამზადებს სემესტრულ სამსახურეობრივ ბარათს;
- საუნივერსიტეტო რეგულაციების შესახებ ახდენს ლექტორთა ინფორმირებას;
- ესწრება შუალედურ და დასკვნით გამოცდებს;
- დეკანთან, პროგრამის აკადემიურ ხელმძღვანელთან და ხარისხის უზრუნველყოფის დეპარტამენტთან ერთად განიხილავს სტუდენტების მიერ ლექტორების შეფასების სემესტრულ და პროგრამასთან მიმართებაში სტუდენტების და კურსდამთავრებულების კმაყოფილების კვლევის წლიურ ანგარიშებს;
- ხელს უწყობს აკადემიურ პერსონალთან სტუდენტების ინდივიდუალური კონსულტაციების პროცესს და არასააუდიტორიო აქტივობებს;
- კოორდინირებას უწევს სადოქტორო ნაშრომების დაცვის პროცედურებს;
- აწარმოებს სტუდენტის მიერ სასწავლო პროგრამაში რეგისტრაციასთან დაკავშირებული სავალდებულო მოთხოვნების შესრულების კონტროლს;
- ამზადებს სტუდენტთა აკადემიური ხარისხის მინიჭებისათვის საჭირო დოკუმენტაციას;
- არანაკლებ მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის ფლობა განათლების ადმინისტრირების/მენეჯმენტის მიმართულებით (უპირატესობა მიენიჭება დოქტორანტებს);
- მენეჯერულ პოზიციაზე მუშაობის არანაკლებ 3 (სამი) წლიანი გამოცდილება.(უპირატესობა მიენიჭებათ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში ადმინისტრაციულ პოზიციაზე მუშაობის გამოცდილების მქონე პირებს);
- ინგლისური ენის არანაკლებ B2 დონეზე ცოდნა.
გთხოვთ, გამოგზავნისას ელექტრონული ფოსტის სათაურის (subject) ველში მიუთითოთ: „კავკასიის ბიზნესის და ეკონომიკის სკოლების სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციული დირექტორი“.

- Provide student registration for training courses and other components, control the process and, if necessary, provide appropriate assistance/advice;
- Constantly monitor the organizational side of the learning process, maintain day-to-day interactions with academic staff and students;
- Provide registration of relevant courses for the academic program in the electronic database of the University;
- Prepare semester study schedule (table) and examination tables;
- Participate in the process of program self-assessment and preparation of semester report within the scope of authority;
- Participate in the process of authorization and software accreditation within the scope of competence;
- Contribute to students' scientific activities within the scope of competence. Inform students about school science conferences and organize them;
- Organize joint meetings with lecturers, and orientation meetings with new lecturers with the involvement of the Personnel Management Department;
- During the restoration of students' mobility and/or status, participate in the process of recognition of credits they have acquired;
- Participate in the process of finding partner organizations needed for the school;
- Take the necessary measures to provide students with educational literature;
- Take care of the creation/updating of school educational programs (catalog);
- Provide timely acquisition of exam materials, familiarization and, within the scope of authority, verify the technical/stylistic and content aspects of the specific course syllabus;
- Prepare a semester service card together with the Finance Department;
- Inform lecturers about university regulations;
- Review of students' semester evaluations of lecturers and annual reports on student and alumni satisfaction surveys with the Dean, the Academic Supervisor of the program, and the Quality Assurance Department;
- Facilitate the process of individual student consultation with non-academic staff and non-audit activities;
- Coordinate doctoral dissertation protection procedures;
- Examine the student's compliance with the mandatory requirements for enrollment in the curriculum;
- Prepare the documents required for awarding students' academic degrees;
- Possession of at least a master's degree or an equivalent academic degree in education administration / management (PhD is preferred);
- At least 3 (three) years of experience working in a managerial position. (Preference will be given to persons with experience of working in an administrative position in a higher education institution);
- Knowledge of English (at least B2 level).
- Punctuality;
Working day - full time
- Monday - Friday: 11: 00- 20:00,
Saturday - Short working day: 09:00-14: 00.
Please indicate "Administrative Director of Doctoral Programs of Caucasus Schools of Business and Economics" in the subject line of the email.