კავკასიის ბიზნესისა და კავკასიის სამართლის სკოლის სადოქტორო საფეხურის სტუდენტები, თამარი კარბაია, მირანდა ცინცქილაძე, რუსუდან კვანტალიანი და თათია უბერი, Erasmus+ ის პროგრამით დაფინანსებული მობილობის ფარგლებში, რედბაუდის უნივერსიტეტს, ნიდერლანდები, (Radboud University, The Netherlands) ეწვივნენ.
პროგრამის ფარგლებში, სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს რედბაუდის უნივერსიტეტის მიერ განხორციელებულ ერთ კვირიან 2022 წლის საზაფხულო სკოლის პროგრამაში. სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, სოციალური კვლევის მეთოდების თემატიკის (Social Research Methods) ფარგლებში, დასწრებოდნენ ინტენსიურ ლექციათა ციკლის შემდეგ სასწავლო კურსებზე: კვლევის მეთოდები და ენის განვითარება აკადემიური წერისთვის (Research Methods and Language Development for Academic Writing); შესავალი თვისებრივ შედარებით ანალიზში (Introduction to Qualitative Comparative Analysis, QCA); შედარებითი კვლევის დიზაინი (Comparative Research Design); სოციალური მეცნიერების საზომი: დიზაინი, მოდელირება და სტრატეგია (Social Science Measurement: Design, Models and Strategy).
აღსანიშნავია, რომ რედბაუდის უნივერსიტეტის საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობა მიზნად ისახავს სხვადასხვა ქვეყნის პროფესორების, მკლევარებისა და დოქტორანტების ერთ საგანმანათლებლო სივრცეში თავმოყრას. რედბაუდის უნივერსიტეტის საზაფხულო სკოლის კურსის მოდულებს ხელმძღვანელობენ როგორც მასპინძელი, ასევე წამყვანი საერთაშორისო უნივერსიტეტების გამოცდილი პროფესორები.

PhD students of Caucasus School of Business and Caucasus School of Law: Tamari Karbaia, Miranda Tsintskiladze, Rusudan Kvantaliani and Tatia Uberi, visited the Radboud University, the Netherlands, under the Erasmus+ financed mobility program.
Withing the mobility program, students have participated in the Radboud University one-week 2022 addition Summer School Program. Students had the opportunity to attend cycle of intensive lectures on Social Research Methods thematic classes: Research Methods and Language Development for Academic Writing; Introduction to Qualitative Comparative Analysis; Comparative Research Design; Social Science Measurement: Design, Models and Strategy.
It should be highlighted, that the aim of Radboud University Summer school program is to bring together professors, researchers and doctoral students from different countries of the world in one educational space. Summer School modules are led by the experienced professors from both host and leading international Universities.