8 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა სამართლის სკოლის რიგით XIX სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე - სამართლის გამოწვევები-21-ე საუკუნეში.
I ადგილი - ქეთევან ხუციშვილი, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი:
- თემა: ,,გენდერული კვოტირების პრობლემური ასპექტები საქართველოში“, სამეცნიერო ხელმძღვანელი არჩილ ბორჯაძე
II ადგილი - სალომე ზეიკიძე, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი:
- თემა: „საექიმო შეცდომის დასჯადობის პრობლემატიკა სისხლის სამართალში“ , სამეცნიერო ხელმძღვანელი ნათია სონღულაშვილი
III ადგილი - ლიკა სილაგაძე და ბექა თავაძე, სამართლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტები:
- თემა: „ჯანმრთელობის შესახებ ელექტრონული ჩანაწერების სისტემა და პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სტანდარტი საქართველოში “, სამეცნიერო ხელმძღვანელი თათია ხაბეიშვილი
III ადგილი - დავით ხვადაგიანი, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი:
- თემა: „სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობის შემამსუბუქებელი კანონის უკუძალით გამოყენების პრაქტიკული ასპექტები “, სამეცნიერო ხელმძღვანელი დავით მუზაშვილი
- ლიზი ბარდაჩიძე: „ტრანსნაციონალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტების გამოყენების შედეგების ნეგატიური ასპექტები“. ხელმძღვანელი: ლევან მოსახლიშვილი;
- ელენე ფუთურიძე და ანი კვანტალიანი: „საჯარო დაწესებულების მიერ პერსონალური მონაცემების დამუშავების თავისებურებანი“. ხელმძღვანელი: ლევან მოსახლიშვილი;
- კონსტანტინე ქელბაქიანი და ანი კეჟერაშვილი „ნების გამოვლენის ნამდვილობის კრიტერიუმები ელექტრონულად დადებული ნასყიდობის ხელშეკრულების დროს და მომხმარებლის უფლებების დაცვის მექანიზმები“. ხელმძღვანელი: სიმონ ტაკაშილი;
- ლიზი დანელია: “კონსტიტუციური კრიზისის მართვა: ევროკავშირის მექანიზმები შეიარაღებული კონფლიქტიდან გამომდინარე მიგრაციის გამოწვევების დასაძლევად” ხელმძღვანელი: თამარ ალფაიძე;
- ნანო ბაბუნაშვილი: ,,გენდერული თანასწორობა შრომით ურთიერთობებში,ხელშემშლელი ფაქტორები და მასთან ბრძოლის მეთოდები’’ ხელმძღვანელი: მარინე მარინაშვილი;
- მარიამ ხელაძე: „პრეზიდენტის უფლებამოსილება საპარლამენტო რესპუბლიკაში’’. ხელმძღვანელი: არჩილ ბორჯაძე;
- სალომე ბუღულაშვილი: ხელოვნური ინტელექტის სისტემების გამოყენება საქართველოში კანონმდებლობა და პრაქტიკა ‘’. ხელმძღვანელი: არჩილ ბორჯაძე.

On June 8, the 19th student scientific conference of the School of Law was held, focusing on the topic of "Challenges of Law in the 21st Century." Students from both undergraduate and graduate law programs participated in the conference.
The aim of the conference was to promote scientific research activities and develop scientific potential among young people.
A specially appointed commission evaluated the 14 speakers and identified the following winning papers:
1st Place:
Ketevan Khutsishvili, undergraduate law student
- Topic: "Problematic Aspects of Gender Quotas in Georgia"
Scientific Director: Archil Borjadze
2nd Place:
Salome Zeikidze, undergraduate law student
- Topic: "Problems of Prosecution of Medical Errors in Criminal Law"
Scientific Director: Natia Songhulashvili
3rd Place (Tie):
1. Lika Silagadze and Beka Tavadze, master's law students
- Topic: "Electronic Health Record System and Personal Data Protection Standard in Georgia"
Scientific Supervisor: Tatia Khabeishvili
3rd Place
Davit Khvadagiani, undergraduate law student
- Topic: "Practical Aspects of the Retroactive Application of the Law on Mitigating Criminal Liability"
Scientific Supervisor: Davit Muzashvili
Other participants and their topics included:
- Lizi Bardachidze: "Negative Aspects of the Results of the Use of Transnational Administrative-Legal Acts".
Supervisor: Levan Moshlishvili
- Elene Futuridze and Ani Kvantaliani: "Peculiarities of Personal Data Processing by a Public Institution"
- Konstantine Kelbakiani and Ani Kezherashvili: "Criteria of the Validity of Evidence of Will during the Electronically Concluded Purchase Contract and Mechanisms of Protection of User's Rights"
Supervisor: Simon Takashili
- Lizi Danelia: "Constitutional Crisis Management: EU Mechanisms to Overcome Migration Challenges Due to Armed Conflict"
Leader: Tamar Alfaidze
- Nano Babunashvili: "Gender Equality in Labor Relations, Hindering Factors, and Methods of Combating It"
Supervisor: Marine Marinashvili
- Mariam Kheladze: "Authority of the President in a Parliamentary Republic"
Supervisor: Archil Borjadze
- Salome Bughulashvili: "The Use of Artificial Intelligence Systems in Georgia, Legislation, and Practice"